מרזב פגום

תוֹכֶן הָעִניָנִים

עונת החורף מביאה איתה מגוון רחב של משקעים כמו גשם, ברד, שלג ועוד. אם אי פעם יצא לכם לתהות לאן בדיוק המים האלו הולכים ואיך הם לא חודרים אל תוך מבנים כמו בתים או בנייני משרדים, הרי שהתשובה טמונה במרזבים המותקנים מחוצה להם. עד כאן הכל נשמע טוב וכיף, אבל מה קורה כאשר המרזב פגום? מרזב פגום הוא אחת הבעיות הקשות ביותר בימי החורף, כזו שעלולה לגרום להצפות. בדיוק בגלל הסיבה הזאת  כדאי ליצור איתנו קשר דרך אתר האינטרנט שלנו, ואנחנו כבר נדאג להגיע אליכם ולטפל בבעיה.

 

☑️ טיפול במרזב פגום מהיר ומקצועי.

☑️ ייעוץ ראשוני ללא עלות.

☑️ אחריות רשמית בכתב על העבודה.

☑️ מתמחים בטיפול מרזבים פגומים.

☑️ ביצוע העבודה מא' ועד ת'.

☑️ הקפדה על איכות ומחיר הוגן.

להצעת מחיר חייגו עכשיו:

077-803-5761 ☎️

 

מרזב פגום – קצת רקע

המרזבים הם אחד האלמנטים החשובים ביותר במבנים. הם מאפשרים ניקוז יעיל של מי הגשמים, ובכך מונעים הצפה של פנים המבנה. מרזב בשילוב עם איטום אמורים לגרום לכך שלא תהיה שום נזילה או הצפה בתוך המבנה, אולם ברגע שאחד מהם פגום – יעילות הניקוז נפגמת בצורה משמעותית.

למרזב יש תפקיד לא פחות חשוב מהאיטום. האיטום אמנם מונע ממים שיורדים על הגג והמבנה באופן ישיר מלהיכנס פנימה לבנה, אך המרזב הוא זה האחראי לנקז אותם ולהוריד את עומס המים שנמצא על הגג. ברגע שהוא נפגם, לאט לאט הולך והופך גם האיטום לאפקטיבי פחות.

 

איך שמים לב למרזב פגום?

מרזב פגום מביא איתו סימנים בולטים ביותר. ראשית, ניתן יהיה להבחין במים שחודרים אל המבנה דרך הקירות. לרוב תוכלו להבחין בטיפות שזולגות מהתקרה או מהקירות של החדרים נמצאים בדפנות הבית ומושפעים ישירות מהנזילה שבחוץ. מעבר לזה, תוכלו גם לשים לב לריח של טחב ולסימנים ירקרקים על גבי הדירות.

במידה ואכן שמתם לב לאחד או יותר מהסממנים האלו, הדבר בהחלט עלול להעיד על מרזב פגום שיצריך טיפול. יצירת קשר עם אינסטלטור בנקודת הזמן הזו היא הרעיון הטוב ביותר שכדאי לממש.

 

סוגי מרזבים נפוצים

קיימים שלושה סוגי מרזבים בולטים בשוק: מרזב PVC העשוי פלסטיק, מרזב אלומיניום ומרזב מפח מגולוון. מדובר כאן על שלושה סוגי מרזבים בעלי יכולות ניתוב טובות שהתחזוקה שלהם היא פשוטה וקלה. מעבר לזה, קיימים גם מרזבים פנימיים אשר לרוב נמצאים בבניינים חדשים יחסית. המרזבים הפנימיים מנקזים את רוב מי הגשם דרך פתח המוביל אל תוך הבניין ויוצא אל מחוצה לו.

 

איך בגלל נוצר מצב של מרזב פגום, ולאילו נזקים הוא עלול לגרום?

מרזב עלול להיפגם בעקבות המון סיבות. לעיתים המרזבים נשחקים בעקבות שינויי מזג האוויר, לפעמים הם נשחקים בעקבות התיישנות ולעיתים גם התערבות של בעלי חיים כמו ציפורים או חתולים שנמצאים על גג הבניין עלולה להשפיע על תקינות המרזב.

מרזב תקול עלול לגרום לנזקים רבים לתשתיות הבית השונות. במקרים החמורים, שיפגעו בצורה חמורה יותר מאשר קצת רטיבות בקירות, עלול להתקיים מצב של מפגש בין המים הנוזלים לבין רהיטים שונים, מערכות חשמל ועוד. אם כן, הנזקים של מרזב פגום עלולים להיות הרסניים במצבים מסויימים, ולכן עדיף להימנע מהם עד כמה שניתן על ידי בדיקות תקופתיות וטיפול מהיר עם רגע הזיהוי.

 

איך ניתן להימנע ממצב של מרזב פגום?

המרזב ממוקם לרוב על הגג, מה שמעמיד אותו בצורה חשופה מול מפגעים כמו פסולת, מזגי אוויר משתנים של חום ומשקעים ועוד. היות וזה המצב, קיימות כמה דרכים שבאמצעותן תוכלו לתחזק בצורה טובה את המרזב שלכם ולשמר אותו לאורך שנים:

  1. ניקוי תקופתי של המרזב יכול להיות רעיון מצוין שיוכל לשמור עליו נקי מפסולת. עם הזמן ובעיקר בעונות יבשות כמו האביב או הקיץ, עלולים להצטבר המרזב עלים, ענפים וזרדים שגורמים למרזב להיסתם ופוגעים בתקינות שלו. ניתן לבצע ניקוי שכזה אחת לחודש, ולהבטיח שהמרזב מוכן לניקוז יעיל של מי הגשמים.
  2. התקנת רשת מעל המרזב יכולה לסייע בצמצום הפסולת שנכנסת לתוכו. הרשת תוכל למנוע כניסה של אותם ענפים, זרדים ועלים אותם ציינו קודם לכן, וכמובן שגם אותה כדאי לנקות מדי פעם, כך שברגע האמת המרזב יוכל להוות פתח זמין למי הגשמים.

 

האם ניתן לטפל בו לבד?

מרזב פגום הוא עניין שהטיפול בו יכול להתבצע אך ורק על ידי איש מקצוע. ולמה? פשוט מאוד – לנו בתור אנשים פרטיים אין לא את הידע ולא את הכלים המתאימים לטיפול בבעיה, וצורת טיפול לא נכונה מצידנו עלולה להחמיר את הנזק ולגרום לאינסטלטור, שיגיע בשלב כזה או אחר, לעבוד פי כמה וכמה יותר קשה.

מעבר לזה, היות והמרזב נמצא על הגג, קיים גם סיכון נוסף שקשור באופן ישיר אליכם. טיפוס על הגג ועבודה בגובה מיועד לאנשים שיודעים מה הם עושים, ולא לאנשים שמאלתרים על הדרך איך להתנהל עם הבעיה.

גם לעניין הכלכלי יש חשיבות גדולה. ככל שהבעיה במרזב תהיה חמורה יותר, כך גם המחיר בעבור התיקון שלו יהיה גבוה יותר. אז אם עוד לא השתכנעתם למה כדאי להזמין אינסטלטור ולא לבצע את התיקון בעצמכם – אולי הסיבה הכלכלית תעשה את העבודה.

 

מה המחירים של טיפול?

לפעמים הטיפול במרזב פגום יכול להסתיים בניקוי וסילוק של הפסולת שנמצאת בפנים, ואז טווח המחירים יעמוד על בין 50 ש"ח ל-100 ש"ח. במידה והמרזב תקול ויש להחליף אותו במרזב חדש, טווח המחירים יעמוד על בין 1,000 ש"ח ל-3,000 ש"ח, ואילו טווח המחירים של התקנת מרזב יכול להגיע גם לבין 9,000 ש"ח ל-13,000 ש"ח ומעלה, בהתאם לסוג המבנה, גובהו והמורכבות במסגרת ההתקנה.

 

השאירו פרטים וניצור איתכם קשר בהקדם

עכשיו זה הזמן שלכם להיות איתנו בקשר, ואנחנו כבר נדאג להחלפה או תיקון של מרזב פגום בצורה יעילה ומקצועית. נדבר בקרוב!

 

מחירון טיפול במרזב פגום כללי

טיפול במרזב פגוםמחיר מ-150₪
פתיחת סתימותמחיר מ-200₪
איתור נזילותמחיר מ-200₪

 

לטיפול במרזב פגום חייגו לאינסטלטור מקצועי – 077-803-5761

אינסטלטור בנצרת

☑️אינסטלטור בנצרת – שירות אמין ומקצועי. ☑️ ייעוץ ראשוני ללא עלות. ☑️ אחריות רשמית בכתב על העבודה. ☑️ מתמחים בשירותי אינסטלציה. ☑️ ביצוע העבודה מא' ועד ת'.

קרא עוד »

אינסטלטור בנהריה

☑️אינסטלטור בנהריה – שירות אמין ומקצועי. ☑️ ייעוץ ראשוני ללא עלות. ☑️ אחריות רשמית בכתב על העבודה. ☑️ מתמחים בשירותי אינסטלציה. ☑️ ביצוע העבודה מא' ועד ת'.

קרא עוד »

אינסטלטור בעפולה

☑️אינסטלטור בעפולה – שירות אמין ומקצועי. ☑️ ייעוץ ראשוני ללא עלות. ☑️ אחריות רשמית בכתב על העבודה. ☑️ מתמחים בשירותי אינסטלציה. ☑️ ביצוע העבודה מא' ועד ת'.

קרא עוד »

אינסטלטור בעכו

☑️אינסטלטור בעכו – שירות אמין ומקצועי. ☑️ ייעוץ ראשוני ללא עלות. ☑️ אחריות רשמית בכתב על העבודה. ☑️ מתמחים בשירותי אינסטלציה. ☑️ ביצוע העבודה מא' ועד ת'.

קרא עוד »

אינסטלטור בכרמיאל

☑️אינסטלטור בכרמיאל – שירות אמין ומקצועי. ☑️ ייעוץ ראשוני ללא עלות. ☑️ אחריות רשמית בכתב על העבודה. ☑️ מתמחים בשירותי אינסטלציה. ☑️ ביצוע העבודה מא' ועד ת'.

קרא עוד »

אינסטלטור בנוף הגליל

☑️אינסטלטור בנוף הגליל – שירות אמין ומקצועי. ☑️ ייעוץ ראשוני ללא עלות. ☑️ אחריות רשמית בכתב על העבודה. ☑️ מתמחים בשירותי אינסטלציה. ☑️ ביצוע העבודה מא' ועד

קרא עוד »