איך ללכוד עכבר מבלי לפגוע בו

עכברים הם בהחלט לא אורחים מוזמנים.

מסתבר שלא כל עכבר חמוד כמו מיקי מאוס, ועם כל הכבוד אנחנו מעדיפים להשאיר אותם מחוץ לביתנו.

אם אתם מחפשים דרכים לפתור את בעיית העכברים שלכם, אבל רוצים להימנע מפתרונות כגון מלכודות דבק ורעלים הפוגעים בעכבר, אז בדיוק בשבילכם ערכנו רשימה של דרכים בהן אפשר למנוע את מכת העכברים

מבלי לפגוע בהם.

 

מניעת חדירת עכברים

חשוב קודם לנקוט בצעדים על מנת למנוע את הופעת הבעיה מלכתחילה. צריך לשמור על ניקיון כללי, לסגור היטב את מוצרי המזון בבית ולדאוג לא להשאיר את הפח פתוח. עכברים אוהבים לשהות במיוחד בארונות המטבח. הרבה שמים את הפח בארון מתחת לכיור ואין מקום יותר מזמין מזה לעכבר הרעב. צריך לאטום סדקים, צינורות פתוחים, חורים או מחילות – כמה שיותר למנוע חדירה. אפשר להיעזר גם ברשתות על החלונות אפילו אם אתם בקומה גבוהה, עכברים ידועים ביכולתם ללכת על חוטי חשמל ולטפס.

 

מלכודות ביתיות לא פוגעות

יש מגוון של מלכודות הומניות שאתם יכולים לרכוש בכל חנות לחומרי בניין. יש לוודא ברכישה שהכלוב מספיק גדול לעכבר או לחולדה אותם אתם מבקשים ללכוד. בנוסף תוודאו שהמלכודת לא חותכת את הזנבות בעת הלכידה, אפשר באמצעות עיקום פשוט של שולי מנגנון הסגירה למנוע את פציעת העכבר. אתם יכולים כמובן ללכת על אפשרות נוספת, והיא לבנות מלכודת עכברים ביתית באמצעות דברים שיש לכם בבית, ניתן להכנס ליוטיוב ולראות שלל אפשרויות ורעיונות יצירתיים לעשות זאת, זה גם חוסך כסף וגם יכול להפוך לפעילות נחמדה. במלכודות עצמן יש לשים פיתוי כדי למשוך את העכבר. תתפלאו לגלות שהוא לא כזה חובב גבינה, ועדיף לשים חמאת בוטנים או שקדים. מומלץ לא לגעת באוכל בידיים ללא כפפות, כי לעכברים חוש ריח מפותח ואם יזהו מגע אדם הם ידעו להתרחק.

 

מלכודות מהן רצוי להימנע

למה בעצם לא להשתמש במלכודות דבק ורעל ? חשוב לזכור שסביב הבית ובתוכו יש הרבה יצורים חיים, חלקם רצויים וחשובים. המלכודות הללו לא מבחינות בין החיות ויש לא מעט מקרים בהם חיית המחמד או ציפור יפה שבאה לבקר מצאו את עצמן דבוקות או מורעלות, שלא לדבר בכלל על הסבל של העכבר.

 

לוכד מקצועי זה הכי טוב

בסופו של יום, לא כזה סימפטי להתעסק עם עכברים. לרוב אנחנו לא יודעים בכמה מדובר, מה גודלם והיכן נקודות המחבוא והחדירה שלהם. כמו כן, משום מה לגעת בהם אחרי לכידתם ויציאה איתם לטיול עד למקום שיחרורם, לא נשמע מזמין במיוחד. לכן הכי טוב לפנות לבעל מקצוע כמו לוכד עכברים מקצועי שיש לו הן את הכלים והן את הידע להתמודד עם הבעיה ולפתור אותה משורשה, כמובן בדרך הומאנית ונעימה שלא תזיק לעכברים אלא רק תמצא להם בית חדש.

 

חייה

בעל חיים
מה היה לנו עד כה?
אז מה בעצם עושה הנדימן?

לא פעם אנחנו מוצאים את עצמנו מבקשים טובה מהשכן, הדוד או מישהו אקראי שפגשנו בסופר כדי שיעזור לנו בכמה עבודות בסיסיות בבית. כאלו שאין לנו

קרא עוד »