האם ניתן לאטום גג רעפים שנוזל?

יש לכם גג רעפים והבחנתם בכך שהוא התחיל לנזול? מדובר במצב לא אידיאלי שחשוב למצוא לו פתרון. אז אנחנו כאן כדי לספר לכם על איטום גג רעפים ולהמליץ לכם כיצד ניתן לעשות זאת.

 

האם איטום גג רעפים אפשרי?

קודם כל, ניתן את התשובה שתרגיע אתכם – בהחלט ניתן לאטום גג רעפים דולף. למרות שמדובר בארכיטקטורה ישנה יותר שהיא לא הכי ידידותית לאיטום המודרני, עדיין ניתן לעשות זאת ביעילות ולמנוע ממים להיכנס אל המבנה שלכם.

יש אנשים שמעוניינים לבצע את האיטום בעצמם, ובמקרה כזה ניתן לראות מדריכים באינטרנט כיצד ניתן לעשות זאת – באיזה חומרים אפשר להשתמש, איך מבצעים את הפעולה עצמה, איך מבטיחים את שלמות הגג וכדומה. לא מדובר בעבודה פשוטה לביצוע לאדם לא מיומן, אך זה יכול להיות פתרון זמני מספק.

 

למה לפנות לחברת איטום גגות מקצועית?

במקום להסתבך עם לנסות לאטום את הגג לבד, או לנסות לייצר פתרון זמני, ההמלצה הגורפת היא לפנות לחברת איטום גגות מקצועית כמו ארגמן איטום גגות שתדע להתמודד עם גג הרעפים הנוזל שלכם. יש מספר סיבות לכך. הסיבה הראשונה היא כמובן שלאנשי מקצוע יש ניסיון ומומחיות רבים, והם יוכלו לאתר את מקור הנזילה בגג ולהבין כיצד לאטום אותו בצורה הטובה והיעילה ביותר. המון פעמים הם ישימו לב לדברים שהאדם הפשוט לא ישים לב אליהם, וכך יוכלו לחסוך לכם הרבה. יש להם גם את הטכניקה והכלים הרלוונטיים לביצוע העבודה, והם יוכלו לטפל לא רק בבעיה הנקודתית אלא גם למנוע דליפות ונזקים בעתיד.

לחברה מקצועית יש גם בדרך כלל גישה לחומרים איכותיים יותר מאלה שאתם תמצאו בחנות הטמבור השכונתית. החומרים האלה יאטמו את הגג טוב יותר ויהיו גם עמידים לטווח הארוך. בנוסף, עבודה על גג, במיוחד גג רעפים, עלולה להיות מסוכנת אם אין לכם את ההכשרה לכך. חברה מקצועית תהיה בעלת הכשרה וגם ציוד הבטיחות הדרוש כך שהם יוכלו לאטום את הגג בצורה בטוחה.

 

איך אוטמים גג רעפים?

תהליך איטום גג רעפים מתקיים בכמה שלבים. בהתחלה יהיה תכנון של תהליך האיטום, וזה יכלול בדיקה של הגג ומצבו, איתור הנזילה ועוד. לאחר מכן הם יטפלו ברעפים שנפלו או נשברו ויחליפו אותם ברעפים חדשים. השלב הבא יהיה מריחת חומר האיטום שמותאם לרעפים, שיספק שכבת הגנה מבלי לפגוע במראה ושלמות הגג. הם ישתמשו בכלים וטכניקות מיוחדות כדי להבטיח כיסוי אחיד וחדירה של החומרים אל כל החריצים והרווחים שבין הרעפים.

 

לסיכום

אם גג הרעפים שלכם נוזל ודולף, ניתן לתקן ולאטום אותו, אך מומלץ להשתמש בחברת איטום מקצועית לצורך עבודה מורכבת זו. עם הידע, הכלים והחומרים המיוחדים הם יוכלו לאטום את הגג שלכם ולשמור עליכם ועל שלמות המבנה שלכם.

איטום גגות

איטום גג הבית
מה היה לנו עד כה?