הצפה בבית

תארו לעצמכם מצב שבו אתם מסתובבים בבית שלכם וקולטים פתאום שלוליות של מים על הרצפה. בהתחלה אתם גורפים את המים ושוכחים מהעניין, אך תוך דקות אחדות אתם מוצאים את עצמכם עם הצפה בבית שסמרטוט ומגב כבר ממש לא יכולים להתגבר אליה.

הצפה בבית יכולה להיגרם בעקבות צינור שהתפוצץ, סתימה שלא מאפשרת את מעבר המים בצינור וסיבות נוספות. על מנת להימנע ממנה כדאי לבצע בדיקות תקופתיות במערכות הביתיות שלכם, אך אם כבר הגעתם למצב של הצפה בבית – צרו איתנו קשר ואנחנו כבר נדע איך לטפל בבעיה ביעילות.

☑️ פתרון הצפה בבית מהיר ומקצועי.

☑️ ייעוץ ראשוני ללא עלות.

☑️ אחריות רשמית בכתב על העבודה.

☑️ מתמחים בהצפות בבית.

☑️ ביצוע העבודה מא' ועד ת'.

☑️ הקפדה על איכות ומחיר הוגן.

 

הצפה בבית – למה זה בכלל קורה?

אז התחלנו לדבר ברפרוף על הסיבות שבגללן הצפה בבית עלולה להופיע, סיבות כמו צינור שהתפוצץ או סתימה. סיבות נוספות כמו נזילה או הצפה בביוב שעולה למעלה גם הן עלולות לגרום להצפה בבית, ובין אם אתם יודעים זאת ובין אם לא – יש לכם לא מעט דרכים עצמאיות לנסות ולהתמודד איתה לבד.

בראש ובראשונה, כדרך הימנעות מהגעה למצב של הצפה בבית, רצוי לבצע בדיקות תקופתיות במערכת הביוב על ידי אינסטלטור מוסמך, ולוודא שזרימת המים בבית שלכם מתרחשת בצורה תקינה ולא חשודה. כל עלייה קלה של המים בכיור או במקלחת עלולה להעיד על סתימה שעם הזמן עלולה לעלות לכם ביוקר.

 

לא בטוחים מה לעשות? הנה כמה דרכים למניעת הצפה

בדיקת רטיבויות היא הלחם והחמאה של זיהוי טרום הצפה בבית. רטיבויות עלולות להעיד על כך שצינורות הניקוז לא עושים את עבודתם כראוי, ולמעשה ניתן להסיק מכך שהקירות, התקרה והרצפה שלכם מתמלאים אט אט במים שמועדים להציף את הבית שלכם ברגע כזה או אחר. עם הרטיבות ניתן להתמודד בצורה יעילה על ידי שאיבת המים מהקירות שתתבצע על ידי איש מקצוע, ומדובר כאן על בעיה הרבה פחות חמורה מבעיית ההצפה בבית.

דרך אגב, גם אם אתם לא מזהים רטיבות באיזור ספציפי או בכלל, רצוי להזמין מדי פעם איש מקצוע שיבצע בדיקות באמצעות כלים מתקדמים כמו מצלמת אינפרא אדום. מצלמת אינפרא אדום יכולה לזהות בקלות איזורי רטיבות באמצעות רגישות לטמפרטורות משתנות של חום וקור, ובהתאם ניתן יהיה לבצע שאיבת מים.

 

איי איי, אחת, שתיים, שומעים?

בדיקת סאונד אולם מוכרת לנו מעולם הסטריאו, אבל היא בהחלט משמשת היום אינסטלטורים רבים על מנת לבדוק איזורי רטיבות. מדובר כאן על מכשיר חכם מאוד שמשתמש במיקרופונים שנצמדים אל הקירות ומזהים איזורים של נזילה או רטיבות.

גם בדיקות תקופתיות שמתבצעות על ידי אינסטלטור בכל מה שקשור למרזב שנמצא בבניין המגורים שלכם, בדיקה של תקינות צינורות הביוב, זיהוי סדקים במערכת הביוב וסילוק של שורשים בביוב עשויים, כל אלו, להוביל למניעת הצפה.

 

מה צריך לעשות כאשר יש הצפה בבית?

יש כמה פעולות עיקריות שיש לבצע ברגע שאתם מזהים הצפה בבית שלכם. הפעולה הראשונה היא לגשת אל לוח החשמל ולנתק את השלטר הראשי ששולט על כל החשמל בבית. הפעולה הזאת מתבצעת בשביל למזער נזקים שעלולים לקרות למכשירים החשמליים שנמצאים בבית שלכם, כאלו שנמצאים בקרבת איזור ההצפה.

פעולה שניה שיש לעשות היא למצוא את השיבר הראשי של הבניין ולסגור את השיבר הספציפי של הדירה שלכם. במידה והמים לא פסקו מלזרום אל הדירה שלכם, קרוב לוודאי שהפיצוץ מתרחש בצינור של אחד השכנים שלכם. כדאי בשלב הזה לוודא את העניין מול השכנים, ובהתאם לסגור גם את השיבר שלהם.

 

לא לשכוח את השטיחים!

אנשים רבים מחזיקים בשטיחים בבית. השטיחים במגע עם המים עלולים להפוך למסריחים ולהעביש, ובמקרים הקיצוניים גם לאבד מערכם. במקום שתצטרכו לזרוק את השטיחים שהופכים לכם את הבית למעוצב ויפה, בזמן הצפה בבית כדאי לגלגל אותם ולאחסן אותם במקום שמים לא יכולים להגיע אליו.

גם רהיטים כמו רהיטי עץ עלולים להינזק בצורה אנושה ממפגש עם מים, ולכן גם אותם כדאי לפנות לאיזור ניטרלי ממים.

 

ביצעתם את כל הפעולות האלו? מעולה! עכשיו הגיע הזמן לטפל בבעיה עצמה

אחרי שגלגלתם את השטיחים, הרחקתם את הרהיטים, הורדתם את החשמל ונשמתם עמוק – זה הזמן להזמין שירותי אינסטלטור. כמו שבטח ברור לכם, לא מספיקה התמודדות עם ה"מסביב" של הבעיה, אלא חייבת להתקיים גם התמודדות עם הבעיה עצמה.

הצפה בבית היא עניין רציני שמתפשט לכל מיני כיוונים, ולכן הטיפול בו יכלול גם תיקון בצנרת עצמה, גם טיוח וגם ייבוש של ההצפה. מדובר כאן על מספר פעולות קריטיות על מנת לוודא שהבית שלכם יוכל לחזור לקדמותו, לפני שכל הבלאגן הזה קרה, ולכן התפשרות על אינסטלטור בינוני היא לא רעיון ממש טוב.

 

מה חשוב בבחירת אינסטלטור?

בהתאם לכך, חשוב לבחור אינסטלטור מקצועי ומיומן, כזה שעושה שימוש במירב הכלים המתקדמים ביותר על מנת לפתור לכם את הבעיה מצב אחד ביעילות ומצד שני תוך הקפדה על שירות נעים ואדיב. במקביל לשני אלו, חשוב גם לשים לב שמדובר על אינסטלטור שגובה מכם מחיר הוגן שמשקף את השירות.

באופן כללי כדאי לצפות כאן לטווח מחירים של בין 250 ש"ח ל-2,500 ש"ח, בהתאם לחומרת הבעיה ורצף הפעולות שיש לבצע – החלפת הצנרת, שאיבת המים ועוד.

 

הצפה בבית – אל דאגה, אנחנו בדרך!

אז במקום להלחץ ולהתחיל להציף את עצמכם בשאלות כמו "מה יהיה עכשיו?" או "וואו, בטח כל הבית נהרס לי", זה הזמן ליצור איתנו קשר. אמנם הלחץ הגיוני ומובן, אבל רק טיפול מסור של האינסטלטורים שלנו יוכל להחזיר לכם את השקט הנפשי שאתם כל כך זקוקים לו עכשיו. כנסו לאתר האינטרנט שלנו, השאירו לנו פרטים ואנחנו כבר ניצור איתכם קשר. ואל דאגה, אנחנו בדרך!

 

מחירון טיפול הצפה בבית כללי

טיפול הצפה בבית מחיר מ-250₪
פתיחת סתימות מחיר מ-150₪
איתור נזילות מחיר מ-200₪

 

מה היה לנו עד כה?
דליפה בברז

ברזי המים שנמצאים אצלנו בבית עומדים לרשותינו למגוון שימושים: שטיפת כלים או ידיים, רחיצת פנים, צחצוח שיניים, מילוי דלי לצורך ניקיון הבית ועוד. הכל טוב

קרא עוד »
שורשים בביוב

למי מאיתנו לא יצא פעם לעמוד אל מול סתימה בבית מבלי להבין מה המקור שלה? אנחנו לא מדברים על מי ששומרים על ניקוי המסננים בכיורים

קרא עוד »
סתימות

לכל אחד מאיתנו יצא בחיים להריח ריח רע של ביוב. בדרך כלל הריח הזה טמון בכך שאיפשהו במערכת הביוב הכללית קיימות סתימות שמונעות מכל המים

קרא עוד »
פיצוץ בצנרת מים

רשת האינטרנט מספקת לנו היום עולם של אפשרויות כמעט בלתי מוגבלות. בין הרשתות החברתיות, חיפוש מוצרים, השוואת מחירים ויצירת קשר עם גורמים מסוימים, ניתן גם

קרא עוד »