התקנת כיור לאמבטיה – כל מה שרציתם לדעת

משפצים את חדר המקלחת או עוברים לבית חדש? אין ספק שחדר האמבטיה הוא אחד החדרים החשובים ביותר שצריך לשים עליו דגש. המשיכו לקרוא וגלו כל מה שרציתם לדעת על העולם של הכיורים לאמבטיה.

 

איך מחליפים כיור באמבטיה?

יש מספר שלבים שצריך לבצע כשמחליפים כיור בחדר האמבטיה –

  • דבר ראשון צאו לביקור בתוך חנות כלי עבודה
  • חשוב לנתק את הברז הראשי של המים כדי למנוע נזילות ובעיות עתידיות שייגרמו מההחלפה.
  • ניקוז מים מהצינור בכיור יתבצע על מנת לשמור על חדר אמבטיה יבש ומוכן לעבודה מידית.
  • ניתוק של 2 הצינורות המחוברים לברז אחד של המים החמים והשני של המים הקרים כך תוכלו לנתק בקלות את הכיור.
  • הוצאת הכיור הישן.
  • הנחת הכיור החדש במקומו.
  • חיבור צינורות הניקוז וצינורות המים החמים והקרים לברז החדש.
  • איטום בעזרת סיליקון ורובה

 

מחיר להחלפת כיור באמבטיה

כיור חדש סטנדרטי יעלה לכם עד 450 ש"ח. במידה ותרצו להוסיף לו שדרוגים למיניהם שתבחרו בחנות הם ייקרו את הקנייה. את הברז תרכשו בנפרד מהכיור עצמו ולכן הוא לא כלול במחיר הכיור.

 

כיור מונח – מה זה ומתי הוא רלוונטי

כיור מונח הוא למעשה כיור שמונח על הארון לאחסון בחדר האמבטיה או עד לשיש שמעליו והשקע של הכיור נמצא בתוכו, כך מסתירים את גודל הכיור חיצונית. היתרון המשמעותי שלו זה שהוא נותן לנו פתרון לנראות של האזור בו מונח הכיור. הכיור המונח אינו רלוונטי במצבים בהם רוצים להציב אותו במטבחים עם ארונות שלא מתאימים לגובה הכיור בהם לא ניתן לשנות את הגובה להתקנתו.

 

כיור שטוח

כיור שמדביקים באמצעות סיליקון אל השיש והוא מותקן בגובה של השיש, סוג הכיורים האלו נפוצים יותר במטבחים ופחות באמבטיות אך תוכלו למצוא גם בחדרי אמבטיה רבים סוג כיור כזה. היתרון שלו הוא שהשיש לא מסתיר אותו ולהפך. הרבה מתקינים אותו גם באמבטיה בזכות הפן העיצובי שהוא מוסיף.

 

מי יתקין לכם את הכיור באמבטיה

כדי לבצע את ההתקנה של הכיור בחדר האמבטיה חשוב לקרוא לאינסטלטור או למי שמומחה בתחום ויכול לשמור על בטיחות הצינורות והכיור שלכם. אם תקראו לאינסטלטור המתמחה בפתיחת סתימות או החלפת ברזים לא בטוח שטיב העבודה שהוא יבצע יהיה מה שחלמתם עליו ולכן חשוב לבדוק את מי אתם מזמינים לביצוע העבודה.

 

לסיכום

עכשיו שאתם יודעים כיצד מתבצעת ההחלפה תוכלו לוודא כי הכל קורה לפי הספר וכמו שצריך ללא חששות ובביטחון מלא באינסטלטור שיתקין לכם את הכיור. זכרו לבחור את הכיור הנכון לכם ביותר ולא סתם כיור שבסוף תצטרכו לזרוק לפח ולקנות אחד חדש שיתאים לתאני ההתקנה. אתם יכולים להתייעץ עם אינסטלטור שמבין בתחום לפני רכישת כיורים לאמבטיה. זכרו כי יש גבול מסוים למחירי הכיור הסטנדרטי ואל תשלמו כסף סתם.

כיור אמבטיה

כיור אמבטיה
מה היה לנו עד כה?