כיורים

בואו נשחק משחק קטן שבו אנחנו נציג בפניכם אובייקט מסוים לפי אפיון, ואתם תצטרכו לנחש על מי אנחנו מדברים. אנחנו עושים בהם שימוש עשרות פעמים ביום, גם מבלי שנשים לב, הם נמצאים בכל חלל שהוא – הבית שלנו, המשרד שלנו ואפילו במסעדות ובתי הקפה שאנחנו יוצאים לבלות בהם, אנחנו לוקחים אותם באופן יחסית מובן מאליו והם משרתים אותנו למגוון צרכים שונים.

כבר יודעים על מי אנחנו מדברים? אם לא, אז קבלו אותם – הכיורים! הכיורים הם הדרך שבאמצעותה אנחנו יכולים להשתמש במים זורמים באופן תקין ויעיל, ובמידה ואתם זקוקים לכל שירות אינסטלציה ששייך לכיורים, או לכל דבר אחר, אתם מוזמנים לדבר איתנו בהקדם ונגיע לסייע לכם בכל דבר ועניין.

☑️ טיפול בכיורים עם אינסטלטור מוסמך.

☑️ ייעוץ ראשוני ללא עלות.

☑️ אחריות רשמית בכתב על העבודה.

☑️ מתמחים בכיורים.

☑️ ביצוע העבודה מא' ועד ת'.

☑️ הקפדה על איכות ומחיר הוגן.

 

כיורים – חברי אמת של הברזים

יש כל מיני צמדים שהולכים טוב ביחד: תות עם בננה, המבורגר עם צ'יפס, במבה וקולה ועוד. כמו בעולם האוכל, גם בעולם האינסטלציה קיימים כל מיני צמדים שלא יכולים האחד בלי השני. כחלק מהצמדים האלו ניתן למצוא את הצמד המפורסם ביותר – כיורים וברזים.

הכיורים הם החברים הטובים ביותר של הברזים, והם מאפשרים להם לפעול מבלי חשש שמא יציפו את האיזור. אם תחשבו על זה, גם מתחת לברזים שנמצאים כחלק משוקת, כזו שמוצבת בגנים הלאומיים שמאפשרים לינת שטח, קיימים כיורים, על מנת שהמים יוכלו להתרכז במקום אחד ולא להציף את המקום.

 

כיורים – חשיבות עליונה בתפקוד מערכת המים והאינסטלציה

הכיור, אם כן, הוא החלק שנגלה לעין שלנו בכל מערכת האינסטלציה. המערכת הזו, שמורכבת מכל כך הרבה צינורות, פתחי ניקוז ועוד, חושפת בפנינו רק את האמצעים האסתטיים יותר לעין, ואת כל המסביב – טומנת מאחוריהם. בואו ניקח בתור דוגמה את הכיורים שנמצאים אצלנו בבית. למשל, ניתן להבחין בצמד של ברזים וכיורים במטבח ובשירותים, והם החלקים ה"יפים" של מערכת המים בהם. אך מה קורה מתחתיהם? מדובר כאן על עולם אינסטלציה שלם.

 

העולם שמאחורי הכיורים שלנו

מתחת לכיורים כל הקסם מתרחש. אם יצא לכם פעם להציץ מתחת לכיורים, בדרך כלל הדברים נמצאים בתוך ארון קטן שמסתיר אותם. אז מה קורה שם? ובכן, אל כל הכיורים מחוברים צינורות שונים שמובילים את המים שנאספו בכיור אל מחוץ למבנה. ברגע שאתם שוטפים ידיים אחרי שביקרתם בבית השימוש או אחרי שרחצתם כלים, המים מתנקזים אל עבר פתחי הניקוז שבכיורים, ומשם עושים את דרכם אל צנרת הביוב המרכזית, ומשם עוברים הלאה אל עבר תעלות הביוב, בורות ספיגה ומקומות נוספים שמיועדים לקבלת המים המשומשים הללו.

 

דמיינו לרגע עולם בלי כיורים – מצליחים? גם אנחנו לא

עם כל המידע הזה, כבר ניתן לקבוע בבירור שעולם בלי כיורים הוא עולם שלא יכול לתפקד. אם תנסו לדמיין לרגע את הבית או המשרד שלכם בלי כיורים, תגלו דרך ללא מוצא. ללא הכיורים לא תוכלו לבצע שימוש בברזים, הרי שלמים לא יהיה לאן להתנקז, והם יציפו את המקום. אם כן, עולם בלי כיורים הוא אינו עולם שיכול לשמש אותנו, ובוודאי יהיה עולם שיפגע לנו באורח החיים התקין שאותו אנחנו מנהלים.

 

כיורים ישנים, כיורים חדשים וכל מה שביניהם

ככלל, כאשר בוחנים לעומק את תפקידם של כיורים, מוצאים שלנראות שלהם אין כל חשיבות בביצוע העבודה עצמה – ניקוז המים אל עבר הצנרת. בין אם הכיורים שלכם כבר ישנים אך עדיין מחזיקים מעמד, ובין אם הכיורים שלכם חדשים ומנצנצים – כל עוד הם עושים את העבודה שלהם, אתם לגמרי יכולים להיות רגועים. מה שכן, במידה והכיורים כבר אינם מסוגלים לתפקד מכל סיבה שהיא – המצב יאותת לכם בצורה שלא תהיה לכם ברירה אלא להתייחס אליו.

 

מה קורה כאשר כיורים נפגמים? תיקון כיורים נכנס לפעולה

הכיורים שלנו הם החברים הכי טובים לא רק של הברזים, הם גם חברים קרובים שלנו, ולכן אנחנו צריכים להקפיד על זה שהם תמיד יהיו בטוב על מנת שיוכלו לשרת אותנו כראוי. אולם לצד זה ועם כל הרצון הטוב, לפעמים כיורים נפגמים. מספיק שחפץ כבד נפל עליהם וסדק אותם או שהחליק לכם סיר ענק ושבר חלק מהכיור, והנה לכם פגם שיש לטפל בו בדחיפות, ולמה?

כיור סדוק או שבור הוא כיור שלא יוכל לנקז באופן מיטבי את המים, ועלול לגרום לנזילות. מעבר לזה שמדובר כאן על סיטואציה מאוד לא נעימה, מדובר כאן גם על בעיה שאם לא תטפלו בה בזמן – עלולה להפוך להרבה יותר חמורה. לכן, אם אתם שמים לב שהכיורים שלכם זקוקים לעזרה – קחו בחשבון את האפשרות של תיקון כיורים.

 

תיקון כיורים – למה, כמה, איך?

השיטה לתיקון כיורים תוכל להיקבע בהתאם לסוג הכיורים שנמצאים אצלכם בבית. היום קיימים כיורים מנירוסטה, מחרס, מפורצלן וגם מאקריל, כאשר חלק מהם אינם שבירים כלל ואין סכנה שיקרה להם משהו, וחלק מהם בהחלט שבירים ועלולים להיסדק מסיבות שונות.

תיקון כיורים עבור כיורים סדוקים יבוא לידי ביטוי באמצעות חימום והדבקה תוך הפעלת לחץ גבוה, והיא פעולה שמתאפשרת בקלות וביעילות. ברוב המקרים טווח המחירים עבור תיקון כיורים מהסוג הזה יעמוד על בין 250 ש"ח ל-450 ש"ח, אז תדעו בדיוק למה לצפות.

 

התקנת כיורים במבנה חדש

מבנה חדש שאתם הראשונים שנכנסים לגור בו או לעבוד בו הוא מבנה שיגיע עירום, ומה הכוונה? מה שתראו בחלל הוא למעשה את הקירות שתוחמים את החדרים ואת החללים השונים, ואת התוכן עצמו, מבחינת מוצרי חשמל, ריהוט, כלים סניטריים ועוד – תצטרכו למלא בעצמכם.

התקנת כיורים במבנה חדש היא אחת הפעולות הראשונות שיש לבצע, על מנת שהכיורים יוכלו להשתלב עם העיצוב שאתם מתכננים לשלב במבנה ולהתחיל לשמש אתכם מההתחלה.

כידוע, כל כניסה למבנה חדש, בין אם למגורים ובין אם לעבודה, מלווה במעבר עדין, איטי ובשיטת ה"טפטופים" – כל פעם קצת. לכן, בכל הזמן הזה חשוב שלפחות חדר השירותים והמטבח יוכלו לשמש אתכם, כך שהמעבר יוכל להתבצע במקביל לאפשרויות בסיסיות שקיימות אצלנו – לאכול ולהתפנות.

 

כמה עולה התקנת כיורים?

טווח המחירים של התקנת כיורים יעמוד בדרך כלל על בין 400 ש"ח ל-500 ש"ח. המחיר הסופי ייקבע על ידי האינסטלטור, שיבחן גורמים משתנים כמו סוג הכיורים, סוג המבנה ועוד. כמובן שמחיר נמוך מדי או גבוה מדי מהטווח שכתבנו לכם כאן הוא מחיר שכדאי להתעכב עליו.

 

החלפת כיורים – לצרכים עיצוביים או מטעמי יכולת תפעולית

היות וכבר הבנו קודם לכן שהכיורים הם לא נצחיים, כדאי גם להכיר את האפשרות של החלפת כיורים. בין אם החלטתם לעצב את כל הבית מחדש, ובין היתר לבצע גם החלפת כיורים, ובין אם הכיורים הישנים כבר אינם מתפקדים כראוי – החלפת כיורים היא אפשרות שעומדת בפניכם. המחיר של החלפת כיורים ינוע בדרך כלל בין 450-850 ש"ח, והוא יכלול את שליפת הכיור הקודם ואת התקנת הכיור החדש.

 

זקוקים לפעולות שקשורות בכיורים? דברו איתנו

חברתנו מציעה שירותי אינסטלציה שונים ומגוונים, תוך שמירה על מחירים הוגנים, שקיפות מלאה, מקצועיות ושירות אדיב. דברו איתנו ונשמח לסייע גם לכם!

 

מחירון כיורים כללי

התקנת כיורים מחיר מ-300₪
תיקון כיורים מחיר מ-250₪
החלפת כיורים מחיר מ-400₪