לחץ מים

כל אחד ואחת מאיתנו מכירים את הרגע הזה שבו אנחנו פותחים את הברז ונתקלים בזרימת מים חלשה או חזקה מדי. כן, לחץ מים הוא עניין שיכול להשתנות בהתאם לתקינות מערכות האינסטלציה והמים וכן בהתאם לתפקוד הברזים, ולכן יש לבצע בקרה על הנושא הזה.

לחץ מים נמוך או גבוה מדי מהרגיל עלול לגרום לחוויות אישיות לא נעימות שקשורות ברחצה, וכך עלולות להיפגם כל מיני פעולות יום יומיות שכולנו מבצעים כמו מקלחת, שטיפת ידיים, רחיצת כלים ועוד. במאמר הבא נספר לכם קצת יותר פרטי מידע רלוונטיים וחשובים לגבי לחץ מים, ובמידה ולאחר הקריאה תשימו לב שאתם זקוקים לשירות אינסטלציה מכל סוג שקשור בלחץ מים – אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר על מנת שנוכל לסייע לכם להתמודד עם הבעיה ביעילות.

☑️ טיפול בלחץ מים בשיטה יעילה ויסודית.

☑️ ייעוץ ראשוני ללא עלות.

☑️ אחריות רשמית בכתב על העבודה.

☑️ מתמחים בלחץ מים.

☑️ ביצוע העבודה מא' ועד ת'.

☑️ הקפדה על איכות ומחיר הוגן.

 

לחץ מים – מה זה בכלל אומר?

כל מי שיצא לו ללמוד פעם על גוף האדם ברמה הבסיסית ביותר, בין אם במסגרת שיעור מדעים בחטיבת הביניים ובין אם במסגרת לימודי רפואה נרחבים יותר, יודע כיצד זרימת הדם בגוף שלנו פועלת.

הדם זורם לנו בגוף ולמעשה מפעיל לחץ על הדפנות של כלי הדם השונים – עורקים, ורידים ונימים, ובהתאם נוצר לחץ דם. את לחץ הדם ניתן לבדוק באמצעות מכשיר פשוט שמתלבש על הזרוע, ובאמצעותו מתקבלים מדדים שמעידים על לחץ הדם.

אותו הדבר עובד גם בלחץ מים. המים זורמים בצינורות של מערכת האינסטלציה ולמעשה יוצרים לחץ על דפנות הצינורות הללו. ממש כמו לחץ דם, שאמור להיות מאוזן, כך גם לחץ מים אמור להיות מאוזן ולא להיות גבוה מדי מהרגיל, כמו גם לא נמוך מדי מהרגיל.

 

על מה מעיד לחץ מים גבוה או נמוך?

נמשיך עם ההשוואה בין לחץ מים לבין לחץ דם. כאשר לחץ הדם מנבא תוצאות גבוהות מהרגיל, הדבר מצריך טיפול שיאזן את לחץ הדם, על מנת שלא ייגרם נזק לכלי הדם. כמו כן, כאשר לחץ הדם מנבא תוצאות נמוכות מהרגיל, הדבר מצריך טיפול שונה שגם מטרתו תהיה להעלות את לחץ הדם, על מנת שתוכל להתבצע זרימת דם תקינה.

גם במקרה של לחץ מים העניין עובד בצורה זהה. לחץ מים נמוך מדי יכול להעיד על אי תקינות מערכת האינסטלציה, הצינורות והברזים, ואילו לחץ מים גבוה מדי עלול להוביל למצב של פיצוץ בצינורות, סדקים במערכת האינסטלציה ואף לגרום לניתוק של חיבורים שמהווים גורם קריטי בתפקוד מערכת האינסטלציה והמים.

 

מקלחת עם זרם חזק או חלש מדי – פשוט לא באה בחשבון

דמיינו לעצמכם שאתם מוכנים למקלחת חמה שתסגור או תפתח לכם את היום בכיף, ובמקום זרימת מים נעימה שמלטפת את הגוף שלכם, אתם נתקלים בתופעה שלא מאפשרת לכם להתקלח בכיף, ולפעמים אפילו לא מאפשרת לכם להתקלח בכלל.

זרם מים חזק מדי לא רק שלא נעים אלא גם עלול ממש להכאיב ולפצוע, ולכן מקלחת מסוג כזה ממש לא באה בחשבון. אותו הדבר קורה גם כאשר מדברים על לחץ מים נמוך מדי שמוציא טפטופי מים במקום זרימה תקינה, מה שלא מאפשר מקלחת בשום אופן.

 

"מה לגבי לחץ מים בדירה?" – לא סתם זו אחת השאלות הראשונות שנשאלות על ידי השוכרים

יש כמה וכמה דברים בסיסיים שכל שוכר פוטנציאלי דואג לשאול את השוכרים הנוכחיים בדירה או את בעל הבית. מעבר לבדיקות כמו האם מתקיימות עבודות תמ"א באיזור או איך השכנים, אחת השאלות שנשאלות נוגעת גם בכל הנושא של לחץ מים, ולמה? ובכן, מדובר על עניין קריטי ביותר לקיום חיים תקינים בדירה.

 

אוקיי, נניח שלחץ מים גבוה או נמוך מדי – אז יש מה לעשות עם זה?

כמו כל בעיית אינסטלציה, גם לכל הנושא של לחץ מים קיימים פתרונות יעילים. עצם קיומו של לחץ מים גבוה או נמוך ממש לא מעידה על חיים שלמים של לחץ מים כזה, וקיימות כל מיני אפשרויות לבדוק ולתקן אותו.

 

מי יכול להתעסק עם הנושא של לחץ מים?

אז תראו, באשר לקיומה של בעיה שקשורה בלחץ מים – מדובר על אבחון שכל אחד מאיתנו יכול לבצע בקלות. פתיחה קלה של הברז תוכל לשקף לכם את המצב, ומשם כבר תוכלו להצהיר בפה מלא שיש בעיה שצריך להתמודד איתה.

מצד שני, רגע לאחר שאבחנתם באופן עצמאי את הבעיה – היא כבר יוצאת מהידיים שלכם, וצריכה לעבור לכדי טיפול מקצועי של אינסטלטור מומחה.

 

אינסטלטור? מה, זה עד כדי כך סיפור?

אז לא, לא מדובר כאן על סיפור גדול, אבל בהחלט מדובר כאן על סיפור שנמצא בתוך מערכת אינסטלציה שמביאה איתה אין ספור אלמנטים שצריך להכיר היטב. היות ובתור אנשים פרטיים אתם ככל הנראה לא מחזיקים בידע הדרוש על מנת להתעסק עם מערכת האינסטלציה שבמבנה שלכם – כדאי להשאיר את העניין הזה לידיים מסורות ומקצועיות.

 

"בסדר, אני רק אנסה!"

האמביציה והתעוזה להתנסות בכל מיני כיוונים חדשים הן אמנם מבורכות, אך לא בכל מה שקשור במערכת כל כך עדינה. בכל הנוגע ללחץ מים, שקשור באופן ישיר למערכת האינסטלציה והמים, כל התעסקות שאיננה מקצועית מספיק עלולה להביא לכדי מצב של נזקים כבירים.

במקרים הטובים ניתן יהיה לכפר על הנזקים שנעשו, אך במקרים הפחות טובים העניין הזה עלול לעלות לכם ביוקר, וחבל.

 

בדיקת לחץ מים על ידי אינסטלטור – איך זה עובד?

בדיקת לחץ מים שנעשית על ידי אינסטלטור מתבצעת בכמה שלבים. ראשית, חשוב להבין שבדיקת לחץ מים נעשית לא רק במצבים שבהם קיים חשד ללחץ מים גבוה או נמוך, אלא גם במקרים שונים בהם עבודת שיפוץ במבנה מסתיימת ויש לבדוק שהכל עובד כהלכה, לאחר התקנה מחודשת של תשתית אינסטלציה בכל מבנה באשר הוא, בזמן איתור נזילות ועוד.

אז מה קורה במהלך בדיקת לחץ מים? ובכן, בראש ובראשונה האינסטלטור יסגור את הברז הראשי, ויבדוק לחץ מים שקבוע בתוך צינורות המערכת. לאחר מכן, לחץ מים בצנרת של המים החמים תיבדק, ובשלב האחרון ייבדק גם לחץ מים שנמצא בצנרת של המים הקרים. שינוי בלחץ מים יעיד על נזילות.

 

בדיקת לחץ מים על ידי אינסטלטור – כמה זה עולה?

בדיקת לחץ מים מביאה איתה מחירים משתנים, שנקבעים בעיקר בהתאם לסוג הבדיקה ולתוצאותיה. במידה ויהיו דרושות פעולות נוספות לאור תוצאות בדיקת לחץ מים, ייתכן שיתווספו לעניין עלויות. בדרך כלל מדובר על טווח מחירים שנע בין 130 ש"ח ל-300 ש"ח עבור בדיקת לחץ מים.

 

הגברת לחץ מים – מה קורה שם?

הגברת לחץ מים יכולה להיעשות על ידי אינסטלטור באמצעות בדיקת שיבר ראשונית, שימוש במשאבות, תיקון של הברז, איתור סתימות ופתיחתן ועוד. הרעיון בהגברת לחץ מים הוא לבדוק שהמערכת תקינה, ובמידה ולא – למצוא פתרונות שישיבו אותה לפעילות תקינה כהלכה. המחיר של הגברת לחץ מים ינוע בדרך כלל בין 600 ש"ח ל-1,000 ש"ח.

 

מחפשים מי שיעשה את כל זה? אנחנו כאן!

חברתנו מציעה שירותי אינסטלציה שונים בנושא לחץ מים ונושאים נוספים. צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח להגיע אליכם ולפתור לכם כל בעיה.

 

מחירון בדיקת לחץ מים כללי

הגברת לחץ מים מחיר מ-600₪
בדיקת לחץ מים מחיר מ-130₪
אינסטלציה סניטרית מחיר מ-350₪

 

הגברת לחץ מים

לו רק הייתה אפשרות, כולנו היינו שמחים שהחיים שלנו יעברו ללא תקלות כלל, ובצורה כמה שיותר זורמת וקולחת. לעומת השאיפות הגבוהות והאופטימיות האלו, המצב בפועל

קרא עוד »

בדיקת לחץ מים

דמיינו לכם שהיינו אומרים לכם שמהיום והלאה זרם המים במקלחת שלכם יהיה הכי חזק שיש. דמיינו רחיצת כלים עם זרימת מים מטורפת שמתיזה טיפות מים

קרא עוד »