משאבות טבולות

עולם האינסטלציה מביא איתו אין ספור אפשרויות לפתרון בעיות ולשמירה על אורח חיים תקין הן בתוך חללים סגורים והן בחללים פתוחים. משאבות טבולות ידועות בתור פתרון נהדר להצפות באיזורים נמוכים כמו חניונים תת קרקעיים, ובמאמר הקרוב נבין מהי המשמעות שלהן בזמן אמת, עלויות שקשורות לשימוש במשאבות טבולות ועוד פרטי מידע שכדאי מאוד שיהיו לכם.

במידה ואתם זקוקים לשימוש מסוג כזה או אחר במשאבות טבולות, אנחנו שמחים להציע לכם את שירותי האינסטלציה המעולים שלנו. צרו איתנו קשר ונדאג להגיע גם אליכם עם מיטב הפתרונות לכל בעיית אינסטלציה כזו או אחרת.

☑️ טיפול במשאבות טבולות באופן יעיל ויסודי.

☑️ ייעוץ ראשוני ללא עלות.

☑️ אחריות רשמית בכתב על העבודה.

☑️ מתמחים במשאבות טבולות.

☑️ ביצוע העבודה מא' ועד ת'.

☑️ הקפדה על איכות ומחיר הוגן.

 

משאבות טבולות – מי אתן?

אז בואו נתחיל מהיכרות זריזה עם משאבות טבולות. משאבות טבולות הן אמצעי שאותו מתקינים בתוך בורות הביוב, בעומק של כמה וכמה מטרים מתחת לפני השטח. העומק שבו מונחות משאבות טבולות טומן בחובו את הסיבה לשמן – משאבות "טבולות", שכן הן טבולות בנוזלים לאורך כל זמן הפעילות שלהן. משאבות טבולות מחוברות באופן ישיר לצנרת הביוב המרכזית בכל מבנה ומבנה.

הפעולות אותן מבצעות משאבות טבולות הן פעולות שקשורות למעשה לדחיפת המים אל עבר הצנרת המרכזית. במידה והמפלס של מי השפכים עולה עד כדי שהוא מגיע למשאבות טבולות, הן מתחילות לפעול ולדחוף, כאמור, את המים.

 

איך אפשר לדעת שמשאבות טבולות אכן מבצעות את תפקידן כהלכה?

על מנת להבין שמשאבות טבולות מתפקדות כראוי, לא תצטרכו להבחין בשום דבר חריג. לעומת זאת, במידה ואתם מבחינים בריחות של ביוב שנוכחים בחלל, במים שנשארו על פני הקרקע ולא עשו את דרכם אל עבר הביוב או בהצפת מים שיוצאים מפתח הביוב – זהו סימן שמשאבות טבולות אינן תקינות.

 

עונת החורף – האויבת הגדולה של משאבות טבולות

עונת החורף היא אמנם מבורכת בממדים של איסוף מים והעלאת מפלס הכנרת, אם נסתכל באופן ספציפי על מדינת ישראל, אך במקביל היא מביאה איתה לא מעט נזקים. עונת החורף עמוסה במשקעים כמו גשמים או ברד, ששניהם מביאים איתם כמויות מים גדולות שבסופו של דבר צריכות לעשות את דרכן אל עבר פתחי הניקוז. לעיתים כמויות המים גדולות עד כדי כך שהביוב לא מצליח לבצע את תפקידו כהלכה, בין היתר בגלל תפקוד קלוקל של משאבות טבולות, ובהתאם הוא עולה על גדותיו.

 

עונת החורף היא אמנם משמעותית, אבל היא לא האויב היחיד של משאבות טבולות

משאבות טבולות יכולות להתמודד עם כמויות מים גדולות, אך אין ספק שכאשר כמויות המים האלו הופכות לגדולות במיוחד – הדבר מעיב על יכולת התפקוד הראויה של משאבות טבולות. לא רק החורף אחראי על הצפת הביוב ובהתאם לפגיעה בתפקוד של משאבות טבולות, אלא גם מקרים שבהם מערכת הביוב הכללית של המבנה קורסת ומציפה את האיזור.

כמו כן, מבנים מסוימים נמצאים באיזורים שבהם עוברת צנרת מרכזית, באיזורים שהם איזור הניקוז של צנרת מרכזית ועוד. מבנים אלו עומדים בפני סכנה גדולה יותר של הצפות, ולכן שימוש במשאבות טבולות עבור מבנים כאלו הוא לא פחות מחובה.

 

מדוע חייבים משאבות טבולות? בורות ספיגה אינם מספיקים?

על יד חלק מהמבנים שנמצאים באיזורים בעייתיים, כמו שציינו קודם לכן, נמצאים בורות ספיגה. בורות הספיגה משמשים גם הם לניקוז המים ולאיסוף של פסולת שנישאה על גבי המים הזורמים, אולם בורות הספיגה הם אינם אין סופיים. היות וקיימת מגבלת ספיגה על בורות ספיגה, פתרון יעיל יהיה שימוש במשאבות טבולות בנוסף לבור הספיגה.

ואיך הן יעבדו במקרה הזה אתם שואלים? שאלה מצוינת. ברגע שבור הספיגה יגיע לרמת הספיגה המקסימלית, ולמעשה לא יוכלו עוד להיספג מים נוספים, משאבות טבולות תפקידן יהיה לשאוב את המים והפסולת שנותרו ללא מענה ספיגה, וידאגו להעביר אותם אל עבר צנרת הביוב המרכזית.

 

ומה באשר לבריכות שחייה? איך משאבות טבולות קשורות אליהן?

משאבות טבולות הן חלק בלתי נפרד מבריכות שחייה. בעוד במקרים אחרים משאבות טבולות הן אינן עניין של חובה, הרי שכאשר מדובר על בריכות שחייה יש למשאבות טבולות תפקיד מרכזי וחשוב. משאבות טבולות בתוך בריכות שחייה תפקידן יהיה לשאוב את המים שנמצאים בתוך הבריכה ולהעביר אותם לטיהור.

היות ואנשים רבים משתמשים בבריכות השחייה מדי יום, והם מפרישים חומרים כאלו ואחרים מהגוף שלהם, במודע או שלא במודע, קיים צורך ממשי בטיהור מי הבריכה לאורך כל זמן שהיא מלאה במים. על כן, בכל הנוגע לבריכות שחייה – משאבות טבולות הן עניין מרכזי בהן.

 

ולא תמיד הכל עובד חלק – תיקון משאבות טבולות

משאבות טבולות, כמו כל מוצר או חפץ כזה או אחר, עלולות להגיע למצב שבו הן זקוקות לתיקון. תיקון משאבות טבולות יגיע בדרך כלל בעקבות סתימות או תקלות במצוף החיצוני, ועל מנת לאבחן את הבעיה הספציפית יהיה צורך בלשלוף משאבות טבולות ממקומן. 

הצורך בתיקון משאבות טבולות עולה בדרך כלל לאחר שבמשאבות טבולות מצטברים חומרים כמו מגבונים לחים, לדוגמה, שמנים, לכלוך ועוד. הימנעות משימוש בכל אלו או ניקיון תדיר של משאבות טבולות יוכלו למנוע את הצורך בתיקון משאבות טבולות.

 

כמה עולה תיקון משאבות טבולות?

כאשר מדברים על תיקון משאבות טבולות שנגמר בביצוע כמה פעולות פשוטות בלבד, מדברים בדרך כלל על טווח מחירים שנע בין 500 ש"ח ל-700 ש"ח. לעומת זאת, אם מדובר על תיקון משאבות טבולות שמביא איתו מכשלים קצת יותר מורכבים, המחיר יכול לעלות גם ל-1,000 ש"ח ויותר.

 

החלפת משאבות טבולות – האם יש דברים שלא ניתן להתמודד איתם?

תיקון משאבות טבולות הוא בהחלט אפשרות, אבל הוא לא אפשרות שתמיד יכולה להתממש. מקרים מסוימים לא יעמידו בפניכם ברירה אחרת אלא לבצע החלפת משאבות טבולות, כאשר מדובר כאן על מקרים מאוד מורכבים שלא ניתן לתקן. למשל, משאבות טבולות שגורמות לקצרים חשמליים או משאבות טבולות שמתחוללת בעיה פנימית בתוכן יובילו, בדרך כלל, להחלפה מלאה שלהן.

 

ומה העלות של החלפת משאבות טבולות?

אם נשווה את המחירים של תיקון משאבות טבולות להחלפת משאבות טבולות, נגלה שמדובר בפערים גדולים של יותר מפי 2 ממחירי התיקון של משאבות טבולות, אולם במקרים מסוימים אין ממש ברירה אלא לבצע את הפעולה הזו. טווח המחירים של החלפת משאבות טבולות ינוע בדרך כלל בין 2,000 ש"ח ל-3,000 ש"ח, בהתאם לסוג המשאבה הנבחרת וגורמים אחרים נוספים.

 

ומה באשר להתקנת משאבות טבולות?

התקנת משאבות טבולות יביאו טווח מחירים דומים שמתחיל בדרך כלל בסביבות ה-2,500 ש"ח עבור המשאבה עצמה כולל ההתקנה. המחיר הסופי של התקנת משאבות טבולות יוכל גם הוא להיקבע בהתאם לאופי המבנה שבו יש לבצע התקנת משאבות טבולות, סוג המשאבה שתירכש ועוד.

 

בכל מה שקשור למשאבות טבולות, תשאירו את זה למקצוענים – אנחנו!

אם הגעתם עד לכאן, כנראה שאתם זקוקים לאחד או יותר משירותי האינסטלציה שקשורים במשאבות טבולות. אנחנו שמחים להציג בפניכם את שירותי האינסטלציה המעולים שלנו, ומזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בהקדם האפשרי.

בהתאם, נוכל להציע לכם שירות מקצועי ואדיב, יעילות בלתי מתפשרת, מחירים הוגנים ושקיפות מלאה לאורך כל התהליך. נדבר!

 

מחירון התקנת משאבות טבולות כללי

התקנת משאבות טבולות מחיר מ-2500₪
תיקון משאבות טבולות מחיר מ-500₪
החלפת משאבות טבולות מחיר מ-2000₪