סתימות

לכל אחד מאיתנו יצא בחיים להריח ריח רע של ביוב. בדרך כלל הריח הזה טמון בכך שאיפשהו במערכת הביוב הכללית קיימות סתימות שמונעות מכל המים והרפש שנמצאים בביוב להמשיך ולנוע, וכך עולה ריח חריף של זוהמה שהצטברה במערכת.

במידה ואדם מסוים עולה על נושא הסתימות בזמן, הוא יכול למנוע מעצמו הרבה עוגמת נפש בהמשך, ולגרום להן להתפוגג. ברגע שמתקיימת הזנחה והסתימות לא מקבלות מענה, עלולים להתפתח מצבים הרבה יותר חמורים כמו פיצוץ בצנרת, צמיחת שורשים בביוב ועוד בעיות שהופכות מהר מאוד למטרדים של ממש. אם אתם חוששים שנוצרו אצלכם סתימות, צרו איתנו קשר ונדאג לכם לפתרונות אינסטלציה אפקטיביים ומקצועיים.

☑️ טיפול בסתימות מהיר, יסודי ומקצועי.

☑️ ייעוץ ראשוני ללא עלות.

☑️ אחריות רשמית בכתב על העבודה.

☑️ מתמחים בכל סוגי הסתימות.

☑️ ביצוע העבודה מא' ועד ת'.

☑️ הקפדה על איכות ומחיר הוגן.

 

למה זה בכלל קורה?

קיימות כמה וכמה סיבות שבגללן הם פולשות למרחבים שלנו. הסיבה הבולטת ביותר קשורה בתחזוקה לא נכונה. מערכות ביוב מיושנות שלא מקבלות את הטיפול והתחזוקה הראויים לה, הכוללים בין היתר גם בדיקות תקופתיות, הן דלת פרוצה עבור סתימות. מערכת הביוב עלולה להכיל סדקים שגורמים להצטברות של מים ולכלוך. גם אם הבניין שלכם לא נראה לכם ישן מספיק כדי לבצע את הבדיקות, כדאי בהחלט מדי פעם להזמין אינסטלטור שיוכל לבצע אותן ולהסיר מכם את החשש להיווצרות של סתימות.

למה זה בכלל קורה?

 

"אין להשליך לאסלה, רק לפח האשפה!"

סיבה נוספת ונפוצה מאוד לזה היא שימוש לא נכון בכל מה שקשור במוצרי היגיינה כמו מגבונים, תחבושות וטמפונים. מדובר כאן על מוצרים שאין להשליך לאסלה בשום אופן, אולם אנשים מסוימים מתעלמים מההנחיות הללו וגורמים לסתימות גם במבנה הפרטי שלהם ובמקרים החמורים גם בכל האיזור. גם הצטברות של שיערות עלולה לגרום לסתימות, שכן הן הופכות לגוש גדול שחוסם את זרימת המים התקינה.

עניין השערות יכול להיפתר בקלות רבה על ידי שליפה של רשת הניקוז ממקומה ואיסוף ידני עצמאי של הגוש שהצטבר. מדובר על פעולה פשוטה שלא עולה על דקות אחדות.

"אין להשליך לאסלה, רק לפח האשפה!"

 

סתימות במטבח – לא עניין נדיר

בוודאי יצא לכם לארח לא פעם בחיים שלכם, ולאחר האירוח לשטוף את הכלים שעשיתם בהם שימוש. במקרים בודדים הכלים מגיעים ריקים, ואילו ברוב המקרים הם מגיעים עם שאריות של מזון עליהם. ברגע שאתם לא מפנים את השאריות לפח, הן הולכות ומצטברות בכיור ונשטפות אל תוך מערכת הביוב. כמויות גדולות של מזון עלולות גם הן לייצר סתימות.

ומה בנוגע לשמן אתם שואלים? אנחנו עושים לא מעט שימוש בשמן, בין אם לצרכי טיגון ובין אם לצרכי תיבול. שמן חם שנזרק מהמחבת אל הכיור עלול לייצר שכבות של שומן בדפנות הצינורות, והצטברות גדולה של שומן עלולה לגרום לסתימות חמורות. גם את שמן הבישול החם יש להשליך לפח, ואם זה עוזר לכם – תוכלו לשפוך אותו לתוך קופסה או שקית סגורה ורק אז להניח אותו בפח.

סתימות במטבח - לא עניין נדיר

 

שורשים בביוב – עוד סיבה נפוצה לסתימות

שורשים בביוב ידועים בתור מטרד קשה שגורם לזה. השורשים סותמים את מעבר המים וממשיכים לצמוח ולהתפתח, ועם הזמן הם הופכים לבעיה חמורה יותר ויותר שההתמודדות איתה הופכת מורכבת. שורשים בביוב גורמים לסתימות ומצריכים וטיפול מידי על ידי אינסטלטור, כך שתוכלו לחזור להתנהלות הרגילה שלכם מבלי חשש לבעיות נוספות.

 

"אז לא טיפלתי בסתימות, מה כבר קרה?"

אנשים רבים לא מצליחים להבין למה הטיפול הסתימות הוא קריטי כל כך. אם אתם נמנים עם האנשים האלו, שימו לב למה סתימה קטנה ולא מזיקה, לכאורה, עלולה לגרום: סתימות לא מסתיימות רק בחסימת המים מלעבור ולזרום בצורה תקינה. במקרים הבסיסיים ביותר, יעלה ריח רע מהביוב שישבש את אורח החיים התקין שלכם. עוד לא שכנענו אתכם? אל דאגה – הריח הוא הרע במיעוטו.

במקרים הגרועים ביותר, הסתימות עלולות לגרום לפיצוץ בצנרת המים. מה זה אומר? ובכן, יש המגדירים את הטיפול בפיצוץ בצנרת המים בתור מיני שיפוץ, ולא מדובר כאן על תיאור מוגזם. טיפול בפיצוץ בצנרת המים הוא טיפול נרחב שלא רק יפגע בהתנהלות התקינה של הבית אלא גם בעלות כלכלית גבוהה במיוחד.

"אז לא טיפלתי בסתימות, מה כבר קרה?"

 

סתימות שהתגלגלו לכדי פיצוץ בצנרת המים – הסוג הגרוע ביותר

פיצוץ בצנרת יכול לגרום לאיזורים שלמים של הצפה בבית, ובהתאם להזיק לרהיטים שונים, פריטים יקרי ערך ועוד. בנוסף, הצפה של מים מביאה איתה פסולת שמאוד לא כדאי שתהיה בסביבתנו, היות ומדובר כאן על מפגע תברואתי מובהק. החיידקים והבקטריות יודעים איך לעשות את דרכם ממי ההצפה אל תוך מערכות הגוף שלנו, ומכאן ההמשך הוא ממש לא סימפטי.

 

דרכי טיפול

בסתימות בסיסיות ניתן לטפל באמצעות מסיר שומנים או שימוש בפומפה. כדרך מניעה, ניתן גם להציב בפתחי הניקוז השונים מסננות שימנעו את המעבר של האוכל או השערות. במידה והטיפול העצמאי שניסיתם לבצע לא צלח, איש מקצוע יהיה הפתרון הטוב ביותר למצב. אינסטלטור יוכל להתמודד בצורה מקצועית עם הבעיה, ולהשתמש במגוון כלים על מנת לפתוח אותם.

דרכי טיפול

 

"זהו סוף העולם, סוף העולם"

אז לא, התמודדות עם מצב כזה היא לא סוף העולם ואין כל צורך להיכנס לפאניקה. ברגע שאתם מגלים סתימות שמצריכות התמודדות, כל מה שצריך הוא להישאר מפוקסים ולהבין מה דרכי הפעולה הרלוונטיות לכם ברגע הזה. ממש כמו שברגע שיש לכם בעיה בלוח החשמל תצרו קשר עם חשמלאי, כך גם ברגע הופעתם צרו קשר עם אינסטלטור.

חברתנו מציעה שירותי אינסטלציה שונים, כולל פתיחה, במגוון דרכים מתקדמות ושימוש בכלים המפותחים ביותר. עם שירות ללא דופי, מחירים הוגנים וניסיון רב, כל מה שנותר לכם הוא פשוט ליצור איתנו קשר והופ – אנחנו כבר בדרך אליכם.

"זהו סוף העולם, סוף העולם"

 

מחירון פתיחת סתימות כללי

פתיחת סתימה כתוצאה ממזון ושומנים מחיר מ-150₪
פתיחת סתימה בשירותים מחיר מ-200₪
פתיחת סתימה כתוצאה מאבנית מחיר מ-150₪

 

מה היה לנו עד כה?
דליפה בברז

ברזי המים שנמצאים אצלנו בבית עומדים לרשותינו למגוון שימושים: שטיפת כלים או ידיים, רחיצת פנים, צחצוח שיניים, מילוי דלי לצורך ניקיון הבית ועוד. הכל טוב

קרא עוד »
שורשים בביוב

למי מאיתנו לא יצא פעם לעמוד אל מול סתימה בבית מבלי להבין מה המקור שלה? אנחנו לא מדברים על מי ששומרים על ניקוי המסננים בכיורים

קרא עוד »
הצפה בבית

תארו לעצמכם מצב שבו אתם מסתובבים בבית שלכם וקולטים פתאום שלוליות של מים על הרצפה. בהתחלה אתם גורפים את המים ושוכחים מהעניין, אך תוך דקות

קרא עוד »
פיצוץ בצנרת מים

רשת האינטרנט מספקת לנו היום עולם של אפשרויות כמעט בלתי מוגבלות. בין הרשתות החברתיות, חיפוש מוצרים, השוואת מחירים ויצירת קשר עם גורמים מסוימים, ניתן גם

קרא עוד »