רטיבות

אחת הבעיות השכיחות ועם זאת המטרידות ביותר היא בעיית רטיבות אשר מהווה מטרד מהותי, ואף אינה פשוטה לטיפול. קיימים גורמים שונים אשר יכולים להוביל לבעיית רטיבות, כאשר חשוב במיוחד בעת זיהוי הבעיה, לקרוא בהקדם האפשרי לאינסטלטור מוסמך אשר יאתר את מקור הרטיבות וידע להעניק פתרון מקצועי, יעיל ומהיר. 

☑️ טיפול ברטיבות באופן מהיר ומקצועי

☑️ ייעוץ ראשוני ללא עלות.

☑️ אחריות רשמית בכתב על העבודה.

☑️ מתמחים בטיפול ברטיבות.

☑️ ביצוע העבודה מא' ועד ת'.

☑️ הקפדה על איכות ומחיר הוגן.

 

כאמור, ישנו מגוון רחב של גורמים שונים אשר יכולים להוביל למצב של רטיבות, הן בקירות פנים הבית והן בקירות החיצוניים. בהתאם לכך, קיימים גם פתרונות איטום רבים. מומלץ וחשוב להכיר את סוגי הרטיבויות השונים, על מנת להבין מהו הטיפול הנכון ביותר. 

 

5 סיבות נפוצות להופעת רטיבות

בראש ובראשונה, חשוב לדעת כי ישנן השלכות חמורות לבעיית רטיבות כגון ריחות לא נעימים, עובש, התפוררות קירות, שלמות המבנה, פגיעה בריאותית בדיירי הבית, פגיעה בתשתיות ועוד. ישנן 5 סיבות מרכזיות אשר עלולות לגרום לרטיבות: 

 1. איטום לקוי במבנה הבית: מדובר על מקור חיצוני אשר יכול לבוא לידי ביטוי הן בעקבות איטום לא טוב של גג, חלונות אשר האיטום שלהם נפגע או לא הותקנו כראוי, סדקים בקירות אשר מאפשרים חדירה של מים וכדומה. במקרים מסוג זה, מומלץ לבצע בראש ובראשונה את איתור מקור הנזילה על ידי מצלמה תרמית אשר יודעת כיצד לאתר הבדלי טמפרטורה בתוך הקיר, ובכך מצליחה לאתר באופן המדויק ביותר את מקור הנזילה. 
 2. פיצוץ בצנרת: תשתית ישנה הינה נפוצה במיוחד, ומהווה גורם שכיח במיוחד להופעת רטיבות. למעשה, הצנרת, כמו כל דבר, חשופה לבלאי טבעי, כאשר לאחר תקופה מסוימת של מספר שנים, היא מתחילה להישחק, להיסדק ובכך למעשה לפעול בצורה פחות טובה. במקרה כזה, סימני רטיבות יופיעו בדרך כלל במקומות החיבור אשר בין הצינורות. אז כמובן כי נדרש איתור מדויק של הנזילה באמצעות אינסטלטור מקצועי אשר מתמחה בתחום. 
 3. נזילה אצל השכן: כאשר מדובר על בניין משותף, בשונה מבית פרטי, קיימת סכנה כי מקור הרטיבות נובע דווקא מהשכן. ניתן לזהות זאת על ידי הופעת סימני רטיבות על התקרה, כאשר בדרך כלל מדובר על חדרים אשר נמצאים מתחת לחדר האמבטיה של השכן, או לחילופין אזור המטבח. במקרה זה, מומלץ לפנות לשכן ולבקש כי יטפל בבעיה בהקדם האפשרי על מנת למנוע נזק גדול יותר. 
 4. אוורור לקוי: בדרך כלל מדובר על חדר האמבטיה, אשר חשוף במיוחד לרטיבות. למעשה, המים החמים בהם אנו משתמשים בזמן המקלחת עוברים מגז לנוזל, כאשר הקירות נוטים לספוג את אדי המים, מה שגורם להופעת סימני רטיבות.
 5. בעיות ניקוז: סימנים של רטיבות יכולים בהחלט להופיע גם כתוצאה מליקויים במערכת הניקוז. כך למשל, בעונת החורף, מי הגשמי עלולים לחדור דרך המרפסת, במידה והשיפועים בה או הניקוז, אינם תקינים. במקרים מסוג זה, חשוב במיוחד לבדוק באופן יסודי ורחב את האיטום והתקינות של המרזבים. כמו כן, יש לקחת בחשבון כי בעיות שונות של ניקוז יכולות להתעורר גם בעקבות סתימה במערכת הדלוחין או בצינורות הביוב, מה שמוביל למערכת ניקוז בלתי תקינה אשר לא מתפקדת. 

 

מה הם נזקי רטיבות?

כאמור, רטיבות בעלת פנים רבות, כאשר בכל המקרים מדובר בבעיה אשר דורשת טיפול בהקדם האפשרי על ידי איש מקצוע מוסמך אשר מתמחה בתחום. רטיבות למעשה נוצרת בעקבות ספיגה של מים בחומר נקבובי. חדירה זו גורמת לשינויים במבנה של החומר, ובהרכב שלו, וכתוצאה מכך לנזקים באותה הסביבה: 

 1. רטיבות ממושכת במבנה אשר עשוי בטון ובלוקים יכולה לגרום למצב של היחלשות עמודי הבטון, התקרות וחגורת הבטון, מצב שכידוע, מסוכן במיוחד. 
 2. במידה ומדובר על רטיבות בטיח, היא יכולה לגרום לשינויים מהותיים במבנה, העדר אחיזה, התנפחות ואף שברים בטיח עצמו ונשירה. 
 3. רטיבות לאורך זמן אשר אינה מטופלת כראוי על ידי איש מקצוע מוסמך מובילה בסופו של דבר להתרבות של צמחים ובעלי חיים מיקרוסקופיים כמו חיידקים, פטריות ונבגים, אשר גורמים באופן מובהק למחלות שונות כגון זיהומים ואלרגיות, וגם מפיצים ריח לא נעים של ריקבון וטחב. 
 4. כאשר רטיבות חודרת למערכת חשמל, היא למעשה גורמת לחלודה בחוטי הנחושת ומובילה לשינויים כימיים בבידוד של החוטים. במקרה כזה, המים עלולים לגרום להובלת חשמל בלתי רצויה כגון קצרים, ואף התחשמלות. 
 5. רטיבות יכולה להרוס פרטים שונים כמו עץ, מוצרי נייר כמו מסמכים, תמונות וספרים, ומוצרי טקסטיל כגון כלי מיטה, וילונות, ביגוד וכדומה. 
 6. בנוסף, רטיבות יכולה להוביל למים כלואים, מצב שעלול לגרום לנזק בחיפוי הרצפה, לרובה אשר נמצאת בין האריחים, והתפוררות שלה. כמו כן, שטיחים מקיר לקיר יכולים להגיע למצב של הרס בעקבות רטיבות, ואף מעלים ריח לא נעים. 

 

טיפול ברטיבות בקיר

רטיבות בקיר עלולה להיווצר בעקבות חדירה של מי גשמים אשר חודרים מבעד לקירות הבית החיצוניים, זאת כתוצאה הן מטיח לא מתאים ולא איכותי, טיח ישן וסדוק, או כתוצאה מזרימה לא תקינה של מים מהגג, זאת בעקבות העדר איטום איכותי וטוב של חלקי האבן בחיפוי הקיר. 

מקרה של רטיבות בקיר מחייב קריאה מיידית לאינסטלטור מקצועי ומוסמך, כזה שמחזיק בניסיון בשטח ומתמחה בתחום. כמו כן, איתור מקור הרטיבות הינו מהותי במיוחד, כאשר רק בעל מקצוע, בעל הכלים המתקדמים והנכונים לכך יכול לאתר. בנוסף, חשוב לזכור כי תיקון הרטיבות הינה מלאכה מורגשת ורגישה, אשר לא מומלץ לעשות באופן עצמאי. 

 

טיפול ברטיבות ברצפה

אחת התקלות הנסתרות והמורכבות ביותר בתחום האינסטלציה הינה ללא ספק רטיבות ברצפה. לרוב, רטיבות זו מתרחשת בעקבות דליפה בצנרת, וברוב המקרים קשה מאוד להבחין בכך עד אשר הבעיה כבר צפה על פני השטח. 

סימנים שונים יכולים להעיד על רטיבות ברצפה:

 1. חשבון מים חריג
 2. סימני רטיבות על הקירות או קילוף
 3. רצפה רועדת ולא יציבה
 4. תלונות מהשכן מלמטה על רטיבות בתקרה 

 

ניתן לראות כי מרבית המקרים מתרחשים בחדר האמבטיה, מהסיבה הפשוטה כי מדובר בחדר לח ורטוב רוב הזמן. במקרים מסוג זה, חשוב ומומלץ להזמין איש מקצוע אשר יכול לאתר במהירות ובקלות את מקור הבעיה, על ידי כלים מתקדמים וייחודים. 

 

טיפול ברטיבות בתקרה

כאמור, רטיבות הינה למעשה הצטברות של מים במקומות שונים ברחבי הבית כגון רצפה, קירות ותקרה. ניתן לזהות בקלות סימני רטיבות והם באים לידי ביטוי בדרך כלל בצורה של עובש וקילוף הקיר.

רטיבות בתקרה עלולה להוביל לפגמים אסתטיים, אך רק לסכנה של ממש, בטיחותית ובריאותית כאחד, כאשר רטיבות אשר לא מטופלת בהקדם וכראוי יכולה להוביל למצב של התרופפות יסודות הדירה. 

ברוב המקרים ניתן לראות כי רטיבות בתקרה נובעת מאיטום לקוי של הקיר או הגג, ומחדירה של מי גשם פנימה. בנוסף, רטיבות יכולה לנבוע גם כתוצאה מליקוי במערכת הצנרת, או של דירה סמוכה (זאת בעקבות איטום לקוי של הבניין). 

כמו כן, בעת רטיבות, הפרט המהותי והחשוב ביותר בתהליך טיפול אפקטיבי הוא זיהוי מידי ומהיר ככל האפשר של מקור הבעיה. ללא זיהוי מוקדם על ידי בעל מקצוע, ניתן בקלות להגיע למצב של החמרת רטיבות, מה שמוביל לבעיות נוספות כגון נזילה, התפוררות הקיר, ואף פגיעה בשלד המבנה.

 

זיהיתם רטיבות? זה הזמן לקרוא לאיש מקצוע מוסמך

כאמור, הדבר המהותי והחשוב ביותר בעת תהליך טיפול בבעיית רטיבות הוא זיהוי מוקדם ככל הניתן ומדויק ככל האפשר של מקור הרטיבות. מומלץ וחשוב להזמין אינסטלטור מקצועי, אמין, ובעל ניסיון, אשר מתמחה בתחום ויכול להגיע ולאתר את מקור הנזילה באמצעות ציוד טכנולוגי מתקדם, ובכך להעניק מענה ופתרון באופן המקצועי, היעיל והמהיר ביותר.

מחירון טיפול ברטיבות כללי

טיפול ברטיבות בקיר מחיר מ-390₪
טיפול ברטיבות ברצפה מחיר מ-250₪
טיפול ברטיבות בתקרה מחיר מ-250₪