שורשים בביוב

למי מאיתנו לא יצא פעם לעמוד אל מול סתימה בבית מבלי להבין מה המקור שלה? אנחנו לא מדברים על מי ששומרים על ניקוי המסננים בכיורים ובורות ניקוז, אלא על מקרים שבהם נוצרת הסתעפות שורשים בביוב שגורמת לסתימה רצינית, ולפעמים אפילו לפיצוץ בצנרת.

שורשים בצינורות הביוב ובבריכות ביוב מתרכזים לא פעם במגוון רחב של בניינים ובתים, אפילו בקרב מי שמתמידים להשתמש במסננים ובמסירי שומנים. מדובר כאן על אחת התקלות הנפוצות אשר מתרחשות לאורך השנים, כאשר הסביבה הלחה גורמת לשורשים להמשיך ולהתפתח.

כל אלו נעשים מבלי שהדיירים מרגישים, וכאשר הם לא מתחזקים את המערכת הזו – זה בהחלט עוזר לבעיה להמשיך ולצמוח. כיום ישנן מגוון דרכים לפתור את הבעיה וגם למנוע אותה, ואחת מהן היא פשוט להשאיר את הפרטים שלכם באתר ואנחנו כבר נדאג לכם לשירותי אינסטלציה מעולים.

☑️ טיפול בשורשים בביוב מהיר, יעיל ומקצועי.

☑️ ייעוץ ראשוני ללא עלות.

☑️ אחריות רשמית בכתב על העבודה.

☑️ מתמחים בטיפול שורשים בביוב.

☑️ ביצוע העבודה מא' ועד ת'.

☑️ הקפדה על איכות ומחיר הוגן.

 

איך נזהה את הבעיה?

אז נתחיל מקצת רקע לפני שנצלול פנימה אל דרכי פתרון והתמודדות. השורשים הם שורשים אורגנים שמתפשטים בצורה נרחבת ויכולים להגיע כמעט לכל מקום. הם מחפשים בעצם להשתקע במקומות רטובים שיש בהן טמפרטורות נמוכות. כל התנאים הללו נמצאים, כמובן, באזורים של מערכות הביוב – גם של בתי הקרקע וגם של בנייני הקומות.

התפשטות השורשים היא דבר טבעי, ולכן אם קיים אצלכם חשד שהמצב הזה מתרחש, בעקבות סתימות חוזרות למשל, יש למצוא לבעיה גם פתרון יעיל. בתור טיפול ראשוני רצוי להשתמש בדרך כלל בפומפה או מסיר שומנים, אך במידה והם לא מניבים תוצאות – פניה לאינסטלטור תהיה הדבר הנכון לעשות.

שורשים בביוב

 

זה עלול להיות גרוע יותר ממה שחשבתם: אילו נזקים בדיוק זה עלול לגרום?

לא אחת ההסתעפויות של השורשים בירכתי הביוב גורמות להצפות, ובמקרים הגרועים יותר הן אפילו עלולות לגרום לקריסה מוחלטת של מערכת הביוב. מקרים אלו מתרחשים גם במערכות ביוב ישנות ששייכות למבנים ישנים, היות והן מכילות לרוב חריצים וסדקים שמאפשרות לשורשים לצמוח ביעילות. לצד מערכות אלו, גם מערכות ביוב חדשות שאין עליהן בקרה בהחלט עלולות לעמוד במצב של התפתחות שורשים בביוב ולסבול מהשלכותיהם.

שורשים בביוב

 

פגיעות פוטנציאליות נוספות בעקבות הופעת שורשים בביוב

הסתעפות השורשים עלולה להביא לא רק לקריסת המערכות. במקרים הגרועים ממש היא עלולה גם לפגוע באופן אישי בדיירי הבניין ולגרום לפיצוצים באזורים שונים בצנרת. הסתעפות השורשים בצינורות ובמערכות הביוב גם מושכת אליה פסולת ואף ניזונה ממנה, לכן חשוב לזכור שבמידה ואנו חושדים בדבר כזה או שהפסולת שלנו עולה בחזרה מהביוב ומחורי הניקוז – אסור לנו להתמהמה ועלינו להזמין מיד איש מקצוע שיוכל לטפל בבעיה.

שורשים בביוב

 

איך מתבצע טיפול בשורשים בביוב?

קיימות כמה טכניקות שמאפשרות לאינסטלטור להתמודד עם הבעיה הזו. דרך אחת היא שימור ברובוט עם מצלמה וראש חיתוך. האינסטלטור יכול להשחיל אותו דרך פתח הביוב, להגיע אל השורשים הנמצאים בו ולחתוך אותם בצורה מקצועית, מבלי לפגוע, כמובן, במערכת הביוב ובתפקודה.

טכניקה נוספת היא שימוש בדיזה. הדיזה מופעלת על ידי לחץ מים, והיא מכילה ראש מתכת וסכינים אשר מיועדים לחיתוך השורשים. היות ומדובר כאן על כלי שעלול לפגוע גם במערכת הביוב עצמה, האינסטלטור "מלביש" עליה מחסום בקוטר הצינור, מה שמונע ממנה לפגוע במערכת הביוב שמסביב.

שורשים בביוב

 

דרכים נוספות לטיפול בבעיה

הדרך השלישית להתמודד עם זה עם קטילה כימית. קיימים חומרים כימים שמיועדים להתמודדות עם השורשים, והפיזור שלהם גורם להשמדת השורשים. דרך זו היא מצד אחד יעילה לטווח הארוך, אך מצד שני מדובר כאן על חומר כימי שאינו מאוד בריא לשימוש או להימצאות בקרבת בני אדם.

דרך רביעית להתמודדות עם בעיה זו היא על ידי לחץ מים. התזה באמצעות לחץ מים מפעילה כוח מים עצום על השורשים, והם מוצאים את דרכם החוצה ממערכת הביוב בעקבות הלחץ הזה.

שורשים בביוב

 

"סליחה, כמה זה עולה?"

היות וטיפול בזה הוא טיפול שמשתנה בהתאם לחומרת הפגיעה, סוג המבנה ועוד, טווח המחירים יכול להשתנות בהתאם לסוג הטיפול שיהיה צריך לבצע האינסטלטור. באופן כללי מדובר על טווח שנע בין 350 ש"ח ועלול להגיע גם לאלפי שקלים.

שורשים בביוב

 

איך לבחור איש מקצוע? 

האינסטלטור שמגיע לטפל בבעיית השורשים בביוב שלכם צריך להיות איש מקצוע הוגן, אמין ומקצועי. חשוב שתקיימו איתו שיחת טלפון שבמהלכה תוכלו לוודא אם מדובר באדם חביב ונעים שמציע לכם מחיר הוגן, ובהמשך תוכלו גם לבדוק האם קיימות המלצות עליו באינטרנט.

חברתנו מציעה שירות אינסטלציה מהטובים בישראל, ואנשי המקצוע שלנו מקפידים על מתן שירות איכותי ואדיב עבור כל בעיית אינסטלציה באשר היא. צרו איתנו קשר ותיווכחו בעצמכם!

שורשים בביוב

 

פתרון מהיר ופשוט

אז לא, אין כל צורך להיכנס לפאניקה במידה ואתם חוששים שמתקיימת במערכת הביוב שלכם הצטברות של שורשים. זו אמנם בעיה אמיתית, אבל אין כל צורך לחשוש – אינסטלטור טוב ידע בדיוק מה לעשות על מנת להיפתר ממנה. במקביל לזה, היינו ממליצים לא להמתין עם הטיפול בבעיה לאורך זמן רב, היות והיא עלולה להתפתח עוד ועוד ולשנות את דרגת החומרה שלה, מה שיקשה אפילו יותר על האינסטלטור שיגיע לטפל בבעיה.

דרך אגב, במקרים מסויימים יכול להיות שמקור הבעיה יהיה שונה משורשים בביוב, אך זהו בהחלט לא משהו שתוכלו לפענח בעצמכם. לכן, הזמנת אינסטלטור היא הפתרון הכי מהיר, הכי פשוט וחשוב מכל זה – הכי יעיל שיש.

שורשים בביוב

 

מה עושים עכשיו?

במידה ואתם חוששים שבעיה זו נמצאת במערכת הביוב שלכם, צרו איתנו קשר עוד היום ונוכל להגיע לכם עם הכלים המתקדמים ביותר לפתרון הבעיה. בשילוב של שירות מעולה ומחיר הוגן – אנחנו מבטיחים שתצאו מרוצים. נדבר בקרוב!

שורשים בביוב

 

מחירון טיפול שורשים בביוב כללי

טיפול שורשים בביוב מחיר מ-200₪
פתיחת סתימה בשירותים מחיר מ-200₪
פתיחת סתימה כתוצאה מאבנית מחיר מ-150₪

שורשים בביוב

מה היה לנו עד כה?
דליפה בברז

ברזי המים שנמצאים אצלנו בבית עומדים לרשותינו למגוון שימושים: שטיפת כלים או ידיים, רחיצת פנים, צחצוח שיניים, מילוי דלי לצורך ניקיון הבית ועוד. הכל טוב

קרא עוד »
סתימות

לכל אחד מאיתנו יצא בחיים להריח ריח רע של ביוב. בדרך כלל הריח הזה טמון בכך שאיפשהו במערכת הביוב הכללית קיימות סתימות שמונעות מכל המים

קרא עוד »
הצפה בבית

תארו לעצמכם מצב שבו אתם מסתובבים בבית שלכם וקולטים פתאום שלוליות של מים על הרצפה. בהתחלה אתם גורפים את המים ושוכחים מהעניין, אך תוך דקות

קרא עוד »
פיצוץ בצנרת מים

רשת האינטרנט מספקת לנו היום עולם של אפשרויות כמעט בלתי מוגבלות. בין הרשתות החברתיות, חיפוש מוצרים, השוואת מחירים ויצירת קשר עם גורמים מסוימים, ניתן גם

קרא עוד »