שיפוץ חכם: כל הצעדים שבדרך להצלחה

איזה כיף זה לשפץ את הבית, ולהפוך את החלל הקטן והישן לחדשני ויפהפה.

עד שמקבלים את התוצר הסופי והמדויק אליו שאפנו, יש לא מעט דרך לעבור.

השיפוץ דורש התנהלות מול אנשי מקצוע רבים, בקרה מתמדת על תהליכי השיפוץ, התמודדות עם הרעשים, הבלגן והלכלוך שנקווים בבית והמון המון סבלנות.

אז אם אתם מתכננים לשפץ את הדירה שלכם, אבל לא בדיוק יודעים מאיפה להתחיל, נראה שהמדריך הזה יוכל לסייע לכם משמעותית.

אם תעשו את תהליך השיפוץ בצורה חכמה ובטוחה, תוכלו להוביל את עצמכם כל הדרך להצלחה.

 

איך אני רוצה שחלל הבית שלי ייראה?

לפני שמתחילים במלאכת השיפוץ עצמה, מגיע השלב בו שואבים השראה מחללים שונים ומחליטים איך רוצים שהחלל שלנו ייראה. ההשראה יכולה להגיע מחללים מוחשיים בהם ביקרתם – בתים של חברים, מבנים ציבוריים, בתי מלון, מוזיאונים וכו', וגם מאתרים המספקים רעיונות שונים לעיצוב הבית. למי שיש בידו התקציב לכך, ניתן להיעזר בשירותיו של אדריכל או מעצב פנים, אשר מעניק הכוונה וסיוע לבחירת העיצוב המדויק והנכון ביותר עבורכם. רק לאחר השלב הזה משתמשים בשירותיהם של קבלני שיפוצים ליישום הרעיונות.

 

הגדרת צורך לשיפוץ הדירה

בד בבד עם ההשראה לעיצוב הדירה, יש להגדיר את הצרכים שלשמם מקיימים שיפוץ בבית. ישנן מספר סיבות שבגינן אפשר להחליט לפתוח בתהליך שיפוצים:

דירה להשקעה

אנשים בעלי נכס להשקעה, אשר משכירים או שוכרים את הדירה לאחרים, נוהגים לשפץ אותה כדי שהערך שלה יעלה. במקרה שכזה הדגש בשיפוץ יושם על דברים אחרים, לא תיעשה השקעה בתוספות או בחומרי הגלם הנבחרים ולכן המחיר יהיה נמוך יותר. שיפוץ במקרים כאלה נעשה גם לעתים כדי להגדיל את מספר החדרים בבית, או לשנות את אופן חלוקת החללים בה, כך שהערך שלה יגיע למקסימום. כמו כן, הרבה נוהגים לשים דגש גם על החלפת תשתיות.

 

דירה המשמשת למגורים

בדירה שמשפצים למגורים אישיים, יכולים להתחיל שיפוץ לאור כמה סיבות: תשתיות ישנות, בעיות שמחייבות קדיחה ברצפה ובקירות, שיפור המראה הכללי של הבית, שינוי במבנה המשפחתי, שיפוץ דירה קיימת שנרכשה, הרחבת המטבח ועוד. אפשר גם לערוך כל מני שינויים שטחיים בדירה, כמו צביעה או החלפה של ריצוף וכו'.

 

מגדירים מראש את התקציב לשיפוץ הבית

שיפוצים בבית מחייבים הגדרת תקציב ברור, כך שניתן יהיה למקד את כל הפעולות המתוכננות ולהיות מעשיים. תחילה יש למדוד את אורכה ורוחבה של הדירה, לבנות תוכנית מסודרת ולשרטט יחד עם איש מקצוע את השיפוץ המתוכנן. כאשר אתם מבצעים תכנון של התקציב שלכם, מוטב להגדיר מראש אחוז מסוים של כסף שמשאירים בצד למקרה של הוצאה מחייבת ולא צפויה. כל זמן שהתכנון שלכם יהיה מסודר וברור, לא תמצאו את עצמכם בסוף השיפוץ חורגים מהתקציב הקיים.

 

איש צובע קיר

שבירת קיר
מה היה לנו עד כה?