3 יתרונות לאיתור נזילה באמצעות מצלמה טרמית

נזילות בסופו של דבר יכולות להוביל לנזק של ממש ולכן הן בעלות ערך רב במציאתן עוד טרם הפיכתם לנזק הדורש הוצאה רבה וכאב ראש. לכל אחד מאיתנו קרה לפחות פעם אחת בחיים או שמע על אירוע בו יש נזילות בבית או במקום העבודה. הדרכים בהן ניתן לאתר נזילות רגע לפני שהן יוצרות סיבוכים הן רבות, ובמאמר זה נפרט על מצלמה טרמית ותרומה למציאת הנזילה.

 

מתי מתרחשת נזילת מים מהצינורות

כאשר קורה לפתע נזק לצנרת או לחלק מהצינורות, בין אם ניתן לראות אותו ובין אם לא, ככל הנראה תיווצר נזילה שרק היא תסמן לנו כי התרחש נזק. במצב שבו יש חור בצינורות או שהחומר ממנו עשויים הצינורות מתחיל להתכלות, מים מתחילים לצאת מהצינורות ולזרום לתוך הקיר. נזילת המים שניתן לראות לעין היא הסימן הראשון לזיהוי נזק בצינורות, כי בלעדיה לא היינו יודעים. חשוב לטפל בנזילה מיד בסימן הראשון כי מכאן המצב יכול רק להידרדר ואינו יכול להסתדר ללא איש מקצוע. כעת נפרט על שני הסיבוכים המרכזיים של נזילת מים שמהם יש להימנע.

 

מצלמה טרמית – הסבר!

מצלמה טרמית נקראת גם מצלמת חום, והיא משמשת כגלאי לאיתור נזילות לפי צבעים שונים. הצבעים משתנים לפי מידת החום ובכך ניתן להגדיר האם יש רטיבות או לחות. מפעילים את המים על חום בכדי ליצור זרימה שלהם בצנרת, ואז מכוונים את המצלמה לאזור. המצלמה עובדת על קליטת קרני אינפרה אדום היוצא מהמכשיר. צבעים של סגול כחול ועד ירוק מעידים לנו על טמפרטורה נמוכה ובדרך כלל על אזור שהוא יותר רטוב או לח שבו מתרחש תהליך הנזילה. לרוב נשתמש בתהליך של איתור נזילות במצלמה טרמית זו לביצוע בדק בית למשל בעת רכישת נכס או השכרתו.

 

יתרון ראשון – מהירות ודיוק

המצלמה בעלת יכולות מהירות סריקה של אלפיות שנייה על פני שטח ועצמים שונים. בזכות המהירות של הסריקה והדיוק של המכשיר נוצרת מפה תרמית נכונה הנעה בין טווח טמפרטורות רחב, בין 20 – 1800 מעלות צלזיוס.

 

יתרון שני- השימוש במצלמה משבית פעולה לזמן קצר

איתור נזילות הוא שלב חיוני בבניית נכס/ברכישה/בהשכרה ויחד איתו מתרחשים עוד תהליכים רבים המשלבים אנשי מקצוע שונים באותו פרק זמן. בזכות מכשיר זה, אין צורך להשבית את כל המלאכה הרבה המתרחשת במקביל לפרק זמן ממושך, אלא רק לדקות ספורות.

 

יתרון שלישי – צמצום הפגיעה ברכוש ובנפש

השימוש במצלמה מאפשר מעקב אחר תשתיות כמו חשמל ומים וגילוי מוקדם של בעיות במידה וקימות. הגילוי המוקדם ובהתאם התיקון המיידי חוסך משאבים רבים ועשוי למנוע פגיעה בחיי אדם.

 

לסיכום

נזילות הן נזק ראשוני עבור סיטואציה שעלולה להסתבך, וגם לה יש פתרון. בזכות מצלמה טרמית ניתן לבצע איתור נזילה טרום יציאתה לעין אל עבר הקיר ובכך למצוא לה פתרון מידיי. בנוסף, היא מהירה, מדויקת וחוסכת משאבים רבים ולכן בעלת חשיבות רבה לשימוש.

אדם מוצא נזילה עם מצלמה תרמית

מצלמה תרמית
מה היה לנו עד כה?