למה יותר טוב לטחון את האשפה הביתית מאשר לזרוק?

כולנו מייצרים אשפה ביתית מדי יום – שאריות מזון, אריזות, ניירות וכדומה. השאלה היא מה עושים עם האשפה הזאת. האם פשוט לזרוק אותה לפח? או שאולי יש דרך יותר חכמה וידידותית לסביבה להתמודד איתה? המשיכו לקרוא.

 

הפתרון של טחינת האשפה

טחינת האשפה הביתית היא שיטה שהולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות. במקום לזרוק את הפסולת לפח, מכניסים אותה למטחנה ביתית שגורסת וטוחנת אותה. את האשפה הטחונה ניתן להזרים באמצעות מערכת הביוב אל מתקן טיפול בשפכים, שם היא עוברת תהליך של פירוק ביולוגי על ידי חיידקים. תהליך זה הופך את הפסולת האורגנית לחומרי דשן וקומפוסט שימושיים.

 

הכירו את טוחן האשפה המוביל

תמיד רציתם מטבח ללא ריחות לא נעימים? הפתרון נמצא במוצרי insinkerator האמריקאית, יצרנית המובילה בתחום טוחני האשפה. המותג הנחשב מספק מכשירים איכותיים בעלי ביצועים מעולים.

טוחן אשפה של חברת insinkerator מקל על סילוק שאריות המזון בצורה יעילה ומהירה. במקום לבזבז זמן על גירוד הצלחות לפח, ניתן פשוט להשליך את הפסולת הישר לכיור ולשטוף. גם בזמן הכנת הארוחות, אפשר להשליך את קליפות הירקות והפסולת האורגנית האחרת ישירות לטוחן במקום לפח האשפה.

בנוסף, ריסוק המזון לשאריות זעירות בעזרת הטוחן, מקל על שטיפתן ומונע הצטברות פסולת העלולה לסתום את הצנרת. כך פוחתים הסיכויים לחסימות במערכת האינסטלציה והצורך בתיקונים יקרים.

פינוי אשפה מתחת לכיור

מניעת מפגעים סביבתיים

ראשית, טחינת שאריות האוכל מיד לצנרת הביוב מסייעת להיפטר ממקור הריחות הרעים והמזיקים הנמשכים לפסולת. בדרך זו, תוכלו לצמצם את כמות האשפה בפח בעד 80%, ולהנות מסביבת מטבח נקייה ותברואתית יותר.

בנוסף, היתרון הגדול של טחינת האשפה הוא שהיא מצמצמת משמעותית את נפח הפסולת שנזרקת לפחי האשפה. במקום שהרשויות המקומיות יצטרכו לפנות מאות טונות של אשפה מדי יום, הן יכולות להתמקד בטיפול בשפכים שמכילים את האשפה הטחונה.

בנוסף, פחי אשפה עמוסים הם מוקד למפגעים כמו ריחות לא נעימים, חיידקים, מכרסמים וחרקים. פחים כאלה מהווים סכנה תברואתית ועלולים להפיץ מחלות. לעומת זאת, אשפה שנטחנה ומוזרמת בצנרת לא מושכת מזיקים ואינה יוצרת מטרדי ריח וזיהום ויזואלי בסביבת הבית.

 

חיסכון בעלויות

בטווח הארוך, מערכות לטיפול באשפה טחונה הן הרבה יותר חסכוניות מבחינה כלכלית מהדרך המסורתית של פינוי פסולת למטמנות. הן מצריכות פחות ציוד, פחות כוח אדם, חוסכות בדלק ומפחיתות את הצורך בשטחי קרקע יקרים להטמנת אשפה. החיסכון לרשויות המקומיות מתגלגל בסופו של דבר גם לכיסם של התושבים.

כמובן שהטמעת מערכות לטחינת אשפה ביתית דורשת השקעה ראשונית ומאמץ לחינוך הציבור להתרגל להפרדה במקור ושימוש במטחנות. אולם ברגע שהשינוי מתרחש, התועלות שלו עצומות לטווח הרחוק.

 

לסיכום

טחינת האשפה הביתית היא פתרון חכם וסביבתי יותר מאשר פשוט לזרוק את הפסולת לפח. היא מצמצמת את נפח האשפה, מונעת הטמנה מזהמת בקרקע, משפרת איכות חיים ומאפשרת ניצול חוזר של משאבים. הגיע הזמן לאמץ גישה מעגלית לטיפול בפסולת שתשרת אותנו ואת האדמה.

מטחנת אשפה מודרנית

מכונת פינוי פסולת מזון בכיור
מה היה לנו עד כה?
תיקון צנרת ביוב

מחפשים תיקון צנרת ביוב? ריכזנו עבורכם את האינסטלטורים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

קרא עוד »
שאיבת ביוב

מחפשים שאיבת ביוב? ריכזנו עבורכם את האינסטלטורים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו אינסטלטור

קרא עוד »
החלפת צנרת ביוב

מחפשים החלפת צנרת ביוב? ריכזנו עבורכם את האינסטלטורים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו

קרא עוד »