גילוי נזילות

מדובר כאן על תקלה שעלולה למנוע מאיתנו להשתמש בכל מיני דברים בבית כמו אסלת השירותים, כיור המטבח, המקלחת ועוד, ולפעמים לא ממש יהיה קל לזהות את המקור שממנו היא מתחילה. גילוי נזילות הופך לסופר קריטי בנקודת הזמן הזאת, ואם אתם זקוקים למישהו שיעשה את זה בשבילכם – צלצלו אלינו ונגיע אליכם מהר ככל הניתן.

מעטים הדברים שמתרחשים בבית שלנו שגורמים לנו להתבאס כמו נזילה. כן, מדובר כאן על עניין גם לא היגייני, גם עניין שהרבה פעמים מלווה בריחות לא נעימים וגם, ואולי בעיקר, על מצב שמעיד על תקלה חמורה בבית שלנו.

☑️ גילוי נזילות מקצועי עם אינסטלטור מוסמך

☑️ ייעוץ ראשוני ללא עלות.

☑️ אחריות רשמית בכתב על העבודה.

☑️ מתמחים בגילוי נזילות.

☑️ ביצוע העבודה מא' ועד ת'.

☑️ הקפדה על איכות ומחיר הוגן.

 

גילוי נזילות – לא נעים אבל לגמרי אפשרי להתמודדות

אז נכון, גילוי נזילות הוא לא מעמד ממש נעים, אבל חשוב להבין שהיום קיימות המון דרכים שבאמצעותן ניתן לבצע גילוי נזילות יעיל, מהיר ואפקטיבי. גילוי נזילות מאפשר לאתר את מקום הנזילה ובהתאם לבחור בדרכי טיפול יעילות שישימו סוף לבעיה. מה שכן, חשוב להבין שגילוי נזילות הוא פעולה שיש לבצע כמה שיותר מהר, אחרת ייגרמו נזקים שלא בטוח שתהיה מהם דרך חזרה.

גילוי נזילות

 

מה זאת אומרת לא תהיה מהם דרך חזרה?

ברגע שאתם לא מבצעים גילוי נזילות בזמן שסמוך לרגע שבו גיליתם שאכן מתקיימים נזילה, הנזילה עלולה להחמיר ולהפוך לבעיה שהפתרון היחידי עבורה הוא החלפת הצנרת כולה. מדובר כאן על פתרון יקר למדי, כזה שישבית את אורח החיים התקין שלכם למשך כמה שעות במקרה הטוב. גילוי נזילות כדאי שיתרחש כמה שיותר מהר, אז חשוב שתקחו את העניין הזה בחשבון.

גילוי נזילות

 

נזילות – על מה ולמה?

אז מדובר כאן על צרה שנדמה כאילו היא נופלת עליכם כמו רעם ביום בהיר, אבל חשוב להכיר מה יכולים להיות המקורות שלה. הנזילות מתחילות בצנרת, וכידוע הצנרת הזו לא בדיוק מוגנת מפני פגיעות, ולמה? בראש ובראשונה, כאשר מדברים על צנרת שמשותפת לכל הבניין היא מראש נמצאת בסיכון הרבה יותר גבוה.

למשל, שימוש לא ראוי במוצרים כמו תחבושות היגייניות, מגבונים, שערות ועוד עלול לגרום לסתימה כללית אצל כל דיירי הבניין. אל כל אלו מצטרפים גם שומנים, שאריות מזון ופסולת נוספת, והנה לנו מתכון קלאסי לנזילות או אפילו לפיצוץ בצנרת.

גילוי נזילות

 

נזקים מבית ונזקים מבחוץ

עכשיו תוסיפו לכל הנזקים שקורים מבפנים גם את הנזקים שעלולים לקרות מבחוץ – ניקובים, סדקים, חורים ותקלות רבות עלולות להתרחש בעקבות מגוון סיבות חיצוניות, כמו צמיחה של שורשים בצנרת, כניסה של זרדים, ענפים ועלים לתוך הצנרת ועוד. מדובר כאן על בעיות אינסטלציה נפוצות מאוד, אבל זה לא מה שהופך אותן לנעימות.

גילוי נזילות

 

נזילות בעקבות גשמים – אחת הבעיות הנפוצות של החורף

החורף הישראלי הוא יחסית חורף רגוע, אולם במהלכו יש לא מעט ימים שמביאים איתם גשמים בלתי פוסקים. לכל בנין ובית יש מרזב שאמור לנקז את מי הגשם לתוך מערכת הביוב שנמצאת מתחת לפני האדמה, אך ברגע שהמרזב תקול או סתום – הוא לא יכול לבצע את עבודתו נאמנה, ובעקבות העובדה הזו נוצרות נזילות.

גילוי נזילות

 

גילוי נזילות – כי לא צריך שכל הבית יהיה מוצף כדי שתגיעו למסקנה שמשהו לא טוב קורה

לרוב נזילות יראו את אותותיהן על ידי שלוליות מים קטנות שמצטברות על הרצפה, על ידי טיפות מים קטנות שנזלות מהקיר וגם טיפות מים שצצות לפתע מהתקרה. כמו כן, במידה והנזילה כבר קיימת לאורך זמן, ייתכנו בהחלט גם סימנים ירקרקים או אפרפרים של טחב על הקירות, וכל אלו יובילו למסקנה אחת ברורה – יש אצלכם נזילה. ברגע הזה הזמנת אינסטלטור לשם גילוי נזילות יכולה להיות מכרעת, אז אל תתמהמהו איתה.

גילוי נזילות

 

היקף הנזק במידה ולא תבצעו גילוי נזילות בזמן: מה עם הרהיטים שלכם?

גילוי נזילות שלא מתבצע בזמן עלול להחריף את הבעיה, ובהתאם גורמים נוספים בבית שלכם עלולים להיפגע מהן. מי הגורמים האלו? ובכן, רהיטי עץ, תמונות, שטיחים וכמובן היצירות של הילדים עלולים למצוא את עצמם פגומים עד הרוסים לחלוטין, ומדובר כאן על סיטואציה מאוד לא נעימה.

גילוי נזילות

 

גילוי נזילות – חושדים? ראיתם בעצמכם? זה הזמן לקרוא לאינסטלטור

השלב הראשון של גילוי נזילות בהחלט נמצא בידיים שלכם, והוא בא לידי ביטוי בזיהוי אותן טיפות שהזכרנו קודם לכן, טחב ועוד. מה שכן, גילוי נזילות רציני יותר, כזה שיאפשר גם טיפול מקצועי, צריך להתבצע על ידי האינסטלטור.

בעבר צריך היה האינסטלטור לבצע שברים והרס בקירות על מנת לבצע גילוי נזילות יעיל, אולם היום עומדות בפניו לא מעט אפשרויות שמסייעות לו בגילוי נזילות ללא כל פגע.

גילוי נזילות

 

גילוי נזילות באמצעות בלון לחץ

גילוי נזילות באמצעות בלון לחץ היא שיטה שהפכה עם השנים ליותר ויותר נפוצה. במסגרת שיטה זו, יחדיר האינסטלטור בלון אל הצינור. את הבלון הוא ינפח ויאטום, וייווצר כאן למעשה מצב שהמים לא יוכלו לעבור בצינור, ולכן הצינור יוצף במים.

ברגע הזה ניתן יהיה לבצע גילוי נזילות, שכן המים יצאו מחורים וסדקים שאולי קיימים בצינור, ובהתאם יוכל האינסטלטור לפתור את הבעיה. גילוי נזילות באמצעות בלון לחץ מחירו נע בין 500-700 ש"ח.

גילוי נזילות

 

גילוי נזילות באמצעות מד לחות מתקדם

שיטה נוספת לגילוי נזילות היא באמצעות מד לחות מתקדם. מדובר כאן על שתי אפשרויות של מד לחות מתקדם, האחת מבוססת על התנגדות חשמלית ואילו השנייה מבוססת על תדרים אלקטרומגנטים.

גילוי נזילות באמצעות מד לחות מתקדם ישקף לאינסטלטור איזורים חמים או קרים בקיר, שיוכלו לסייע לו לגלות את מקור הנזילה. המחיר עבור גילוי נזילות באמצעות מד לחות מתקדם הוא בין 400-800 ש"ח.

גילוי נזילות

 

גילוי נזילות באמצעות מצלמת ביוב

מצלמת ביוב מאפשרת לאינסטלטור לקבל תמונת מצב מתוך צנרת הביוב, גם מבלי להיות בתוכה. את המצלמה הוא מחדיר לתוך הצנרת, לאחר שהוא מבצע שאיבה קלה וכך מפנה מקום להחדרת המצלמה. המצלמה תשדר לאינסטלטור את מה שמתרחש בתוך הביוב, והוא בהתאם יוכל להבין מה מקור הנזילה. גילוי נזילות באמצעות מצלמת ביוב מחירו יעמוד על בין 800-2,500 ש"ח.

גילוי נזילות

 

גילוי נזילות באמצעות חיישן גז

גילוי נזילות באמצעות חיישן גז הוא שיטה מתקדמת ביותר, במסגרתה תיבדק הצנרת כולה. מדובר על שיטת גילוי נזילות יקרה יותר, שמחירה נע בין 1,700-2,800 ש"ח.

גילוי נזילות

 

גילוי נזילות באמצעות מכשיר אקוסטי

מדובר כאן על אחת השיטות היותר נפוצות לגילוי נזילות, שהיא גם נוחה מאוד מצד אחד וגם סופר יעילה מצד שני. גילוי נזילות באמצעות מכשיר אקוסטי מאפשר לאינסטלטור להבחין ברעשים וברחשים שמתרחשים בתוך הצנרת, כך שהוא יוכל לשמוע את קצב הטיפות ולאתר באמצעותו את מקור הנזילה. המחיר עבור גילוי נזילות באמצעות מכשיר אקוסטי ינוע בין 1,300-2,500 ש"ח.

גילוי נזילות

 

גילוי נזילות בצנרת המים

גילוי נזילות בצנרת המים היא פעולה שחשוב מאוד לבצע כמה שיותר מוקדם, והאינסטלטור יוכל לבחור באחת מהשיטות שציינו כאן כדי לבצע זאת. במקום להתעכב עם העניין הזה, אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר. חברתנו מציעה גילוי נזילות במגוון שיטות יעילות ומתקדמות, כך שנוכל להביא כל בעיה גם לכדי פתרון באופן מקצועי. מחכים לכם, נדבר בקרוב!

גילוי נזילות

 

מחירון גילוי נזילות כללי

גילוי נזילות באמצעות מצלמת ביוב מחיר מ-500₪
גילוי נזילות באמצעות מד לחות מתקדם מחיר מ-400₪
גילוי נזילות באמצעות חיישן גז מחיר מ-650₪

גילוי נזילות